Kas suurema sünnikaaluga lapsed kasvavad pikemaks?

Kas suurema sünnikaaluga lapsed kasvavad pikemaks?

25. Apr 2013, 10:57 Emmede Klubi Emmede Klubi

Iga laps on individuaalne - ühel on suurem sünnikaal, teisel väiksem, mõni lühem, mõni pikem. Kas lapse sünnikaal mõjutab tema pikkust? Nõu annab lastearst Anna Birka.

Mida suurema kaaluga beebi, seda pikemaks ta kasvab?

Jah,võib arvata, et lapsed, kellel on sündides suur sünnikaal ja pikkus, kasvavad suuremaks, kui need eakaaslased, kellel on madalam sünnikaal. Kuid vanemate pikkus on siiski põhiline tegur, mis mõjutab lapse pikkust. Lapsed on pärinud vanemate geenid - kas nad tulevad pikka või lühikest kasvu.

Tuginedes sellele, võid arvata, kui pikk on laps täiskasvanuna.

Arvuta: Võta ema ja isa pikkused sentimeetrites ja jaga arv kahega. Kui Sul on poeg, lisa sellele 5cm, kui tütar, lahuta 5cm. Teine variant tema pikkuse arvutamiseks, on korrutada lapse pikkus 3-aastasena kahega.

On muidugi ka lapsi, kes tulevad oma vanematest pikemad ja vastupidi - lapsed, kes on lühemad, kui nende vanemad. Mõnikord juhtub ka, et laps on koguaeg pisikest kasvu ja siis ühel hetkel kasvab kõvasti pikkusesse. Seetõttu on väga keeruline kindlaks teha lapse kasvu tulevikus. Eeltoodud meetodid ei garanteeri oma täpsust, kui aidatavad meil ette kujutada, mis võiks oodata.

 

Emmede Klubi