Kas Su beebi räägib Sinuga?

Kas Su beebi räägib Sinuga?

14. Jan 2013, 12:46 Emmede Klubi Emmede Klubi

Vastsündinu iga on Sinu beebi elus väga imeline aeg. Sinu silme all toimuvad imelised muutused, mil su beebi kasvab, häälitseb, naeratab ja naerab kõige esimest korda. Aga see võib olla ka uutele vanematele aeg paljude probleemidega - kui Sa ei mõista, mida su laps vajab.

Nii rahulik ja hoolitsev, kui sa ka ei oleks, võib olla väga heidutav lapse nuttu rahustada, kui ta nutab ja nutab. Kas poleks tore, kui oleks lihtne viis oma beebi mõtteid lugeda ja saada aru, mida ta täpselt vajab? Kas see šokeeriks sind, kui me ütleksime, et see on täiesti võimalik?

 

Beebide salakeel

 

Dunstan Baby Language asutaja Priscilla Dunstan usub, et ta on lahti murdnud koodi, mis aitab vastsündinud beebi nutust aru saada. Tänu oma heli suhtes fotograafilisele mälule, oskas Dunstan eristada beebi nutu häälitsusi ja suutis lahti muukida tähenduse nende taga.

Dunstan ütleb: “Tänu oma erilisele kuulmisele helide osas, olin ma võimeline (oma poja) nutust teatud mustreid välja noppima ja kui ma neid hiljem uuesti kuulsin, sain ma aru, et beebid kordavad samu sõnu.”

 

Koodi lahti murdmine

 

Dunstan testis oma beebikeele teooriat ülemaailmselt rohkem kui 1000 lapse peal ja tema hüpotees osutus õigeks.

On vaid käputõis sõnu, mida beebid (0-3k) ütlevad ja nad ütlevad nendega Sulle täpselt seda, mida sul on vaja teada.

 

Õpi beebikeelest aru saama

 

Oled valmis beebikeele abil kakskeelseks saama?

Siit saad sa teada, kuidas.

On viis põhihäälitsust, mida beebid teevad, kui nad midagi vajavad.

Ja need jagunevad kategooriatesse, mida võsite oodatagi – unine, väsinud, näljane, hädas gaasidega, vajab krooksutamist.

Trikk on lapsest aru saada, kui ta veel “räägib”, enne kui ta täiest kõrist röökima hakkab.
Siin on  ülevaade laste häälitsustest ja nende tähendustest:

 

Aou – ma olen unine
Heh – mul on ebamugav
Eh – mul on vaja krooksutamist
Neh – Ma olen näljane
Earh – ma olen gaasivaludega hädas

 

Suhelge oma lapsegaSelleks, et neid häälitsusi ja nende tähendust ära tunda, võib natuke aega minna, aga vanemad, kes seda süsteemi kasutanud on, ei jaksa seda ära kiita.

Kahe lapse ema Rhonda ütleb: “Ma olen šokeeritud, avastades, et beebid suudavad tegelikult meiega suhelda keeles, millest me, emad, aru saame. Dunstani meetod on tohutult arendanud minu oskust lapse vajadustele reageerida.”  

Siin on VIDEO, kus Priscilla Dunstan selgitab Oprahi saates Dunstan Baby Language olemust.
AllikasEmmede Klubi