Kas Sinu maja on ema- ja beebisõbralik?

Kas Sinu maja on ema- ja beebisõbralik?

25. Jan 2015, 19:59 eveliiy eveliiy

Elan kortermajas, kus puudub lift. Trepikoda on suhteliselt kitsas ning välisuste vahel puudub igasugune lisaruum, kuhu mahuks vankri või käruga ilusti ära.
Vankrit ostes arvestasime vaid rataste suurust, kaalu peale ei osanud me mõeldagi. Vanker kaalus umbes 15kg ning rattad olid mõnusalt suured. Ka hind oli oluline ning ega vist kergemat selles hinnaklassis ei oleks saanudki.
 Õnneks elan esimesel korrusel ja treppidest väga palju ei olnud tassimist. Kuigi vankri trepist alla ja üles tõstmine oli minu jaoks raske, kujunes veel raskemaks kahest välisuksest väljasaamine. Välisuksest välja saades tuli veel vanker ka õuetrepist paar astet alla tõsta, sest mingit kaldteed trepikodadel ei ole. Kuna poja võttis kaalus üsna kiiresti juurde, vahetasin vankri varakult kergkäru vastu välja, kuigi ka selle vedamine väga kergeks ei osutunud. Ainus pluss oli see, et seda oli mugavam tõstes kinni hoida.
Vaatamata õuesaamise raskusest ja keerukusest, võtsin oma jõuvarud kokku ning käisin siiski pojaga iga päev õues jalutamas.
 Uut vankrit valides vaatan kindlasti vankri kaalu. Tore oleks kui ka kookon või vankrikorv oleks eemaldatav, et siis laps sellega tuppa tõsta.
Sõbranna elab sellises majas kus õue minek oleks lapsega lausa lust ja lillepidu. Igal pool kaldteed ja lift nii suur, et mahub lausa mitu vankrit sisse. Lisaks ka koridorid väga suured, et võib mahtuda kasvõi 10 vankrit. Tundub, et uuemad majad on lastesõbralikumad.

 

20150212233311-84758.jpg