Kas sina küsid lapselt mähkmevahetuseks luba?

Kas sina küsid lapselt mähkmevahetuseks luba?

18. May 2018, 21:14 Emmede Klubi Emmede Klubi

Mähkmete vahetamine on tegevus, mis lapse beebieal toimub kümneid kordi päevas ja on osa igapäevasest rutiinist ning ema ja lapse vahelisest suhtlusest. Seksuaalpedagoog Deanne Carson leiab aga, et beebilt peaks mähkmete vahetamiseks luba küsima, vahendab Õhtuleht.

"Muidugi ei vasta beebi: "Jah, emme, suurepärane! Ma nii tahaksin, et sa mu mähkme ära vahetaksid!" Aga kui teha väike paus ja oodata kehakeelt ja silmsidet, siis annad lapsele teada, et tema reageering on oluline," seletas Carson. Nii süvenevat lapses ajapikku teadmine, et ema-isa hindavad tema arvamust. 

Pärast sellist avaldust tekkis sotsiaalmeedias teemakohane poleemika ning lugejad soovisid teada, kas ka koeralt peaks ta jalutama viimiseks luba küsima ning mida teha siis, kui laps peaks mähkmevahetusest keelduma. Carson selgitas seejärel, et tema ja tema kolleegide töö on seksuaalse kuritarvitamise ennetamine. Muidugi ei mõtle ta, et lapselt nõusolekut saamata võiks mähkmed vahetama jätta, kuid loa küsimise eesmärk on õpetada mõlemapoolset avatud suhtlust varasest lapseeast peale.

Selgitustest hoolimata on Carson hetkel lugejate sõimukirjade laviini all ning on saanud ka mitmeid tapmisähvardusi, kirjutab Daily Mail.

Kas sina hakkad oma lapselt mähkmevahetuseks luba küsima?