Kas see on normaalne, et minu laps veel ei kõnni?

Kas see on normaalne, et minu laps veel ei kõnni?

29. May 2015, 06:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Tõenäoliselt on temaga kõik korras. Esimese eluaasta jooksul arenevad beebi koordinatsioon ja kogu keha lihasjõud, ta õpib oma keha tundma läbi keeramise, roomamise ja istumise. Paljud lapsed õpivad 9 kuuselt end püsti tõmbama.

Alates sellest hetkest on küsimus eneseusalduse ja tasakaalu suurendamises. Esimesed sammud tulevad enamasti 9 ja 12 elukuu vahel. Kuid on täiesti normaalne, kui Sinu lapsel kulub selleks rohkem aega.

Mõned lapsed ei kõnni veel ka 17 kuusena ja ka see on täiesti normaalne. Kui Sinu beebi hakkas hiljem keerama ja roomama, on väga tõenäoline, et ka kõndima hakkamine võtab tal mõne nädala või kuu kauem aega.

Seni, kuni ta õpib jätkuvalt uusi asju, ei ole põhjust muretsemiseks. Kui beebi sündis enneaegsena, võta arvesse tema korrigeeritud vanust.

Kui Sinu laps ei kõnni ka 18 kuu vanuselt, pea nõu oma arstiga, et ta saaks hinnata lapse arengut - kõne, sotsiaalsed oskused ja peenmotoorika. Kui ka need oskused on hilinenud, saadab ta teid tõenäoliselt pediaatri juurde. Kui lapsel esineb ka muid mahajäämusi, võib arst kontrollida kas tal on ka ortopeedilisi, neuroloogilisi või muid probleeme. 

20150527180937-61997.jpg