Vastsündinu 12 esimest nädalat: kas sa peaksid ise lapse lutti suhu pistma?

Vastsündinu 12 esimest nädalat: kas sa peaksid ise lapse lutti suhu pistma?

24. Jan 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Olgugi, et sa üritad seda määrdumast hoida, leiab lutt ennast varem või hiljem köögi põrandal. Vanemad, kes tahavad oma last meeleheitlikult rahustada võivad lutti “puhastada” seda oma suust läbi lastes. Vastik? Võib-olla, aga sellel võib olla positiivne mõju lapse tulevasele tervisele, pakub välja hiljuti avaldatud uurimustöö.

Lastel, kelle vanemad lutti sel viisil puhastasid, esines vähem tõenäoliselt astmat ja lööbeid. See on võrreldav kasuga, mille annavad vaginaalsel sünnitusel bakterid lapsele, kirjutas http://news.discovery.com/. Teades, et vaginaalseid sünnitusi seostatakse lapsepõlve allergiate väiksema esinemistõenäosusega, üritati antud uuringus välja selgitada, kas süles olevate bakterite seas on sarnane mitmekesisus.

"Me teame, et need bakterid on arengule olulised", ütles Dr. Wilfried Karmaus Memphise Ülikoolist.

Uurijad jälgisid 184 beebit ja nende ema kolme aasta jooksul, testides neid allergiate suhtes 18-kuuselt ja 36-kuuselt. Väikelastel oli 18-kuusena 63% väiksem tõenäosus ekseemide esinemiseks ja 88% väiksem tõenäosus astmate tekkeks siis, kui vanemad olid harjunud lutti enda suust läbi laskma.

36 kuu vanusena ei olnud kahel grupil enam astma suhtes vahet, aga endiselt oli nendel lastel, kelle vanemad lutti suust läbi lasksid 49% väiksem tõenäosus ekseemide tekkeks. 

Juhtiv teadlane ei osanud siiski seda meetodit kindlasti soovitada. 

Loe antud teemal AS ITK ämmaemanda ja IBLCE (International Board of Lactation Consultant Examiners) sertifitseeritud  imetamise nõustaja kommentaare >>>SIIT!

20140115161223-32145.jpg