Kas käite poodides koos lastega?

Kas käite poodides koos lastega?

29. Jan 2015, 13:39 eveliiy eveliiy

Meil on kodu läheduses päris mitmed poed, mõned suuremad ning mõned väiksemad. Tavaliselt valime kauplused, mis on avarad ja kus on hea lapsega koos käia. Mõnes poes on sees ruumi piisavalt, kuid mõni turvavärav võib osutuda nii kitsaks, et on raskusi vankri või käruga sellest läbi mahtumisel. Selline turvavärav asub näiteks Mustika Prismas. Läheduses asub ka selliseid poode (nt. Maxima, Konsum), mis on ehitatud vanadesse majadesse ning nendesse ei tasu proovidagi vankriga minna, sest võib juhtuda, et mitu ustki tuleb ennem lahti teha kui poodi saad ja kaupade ning inimeste vahel liikuda on lausa võimatu. Seega üritan koos lapsega käia pigem kaugemal asuvates suurtes poodides ning võimalusel väldin väiksemaid poode, mis võivad asuda küll kodule ligemal, kuid on ebamugavamad. Väga meeldivad mulle Selverid ja Rimid.
Mõnes üksikus poes olen tõesti tähele pannud ka lastega peredele mõeldud kassat. Ise ei ole seda kasutanud, sest ei ole ka teistes kassades väga pikkasid järjekordi olnud. Kindlasti loeb ka asjaolu, et proovin käia poes, kui on vähem inimesi.
Muidugi kui on võimalik, üritame kauplustes mehega käia kahekesi. Nii on endal mugavam, sest laps tahab ju paljusid asju poest saada ja samas hakkab tal ka palav. Riideid on tore küll vähemaks võtta poes oleku ajaks, kuid tagasipanek enam nii tore ei ole. Seega on meil talvel lihtsam käia sisseoste tegemas lapseta.
Suurtes kaubanduskeskustes käime koos pojaga võimalikult harva, sest leian et see on lapsele piin. Ennastki väsitavad suured poed juba ära ja laps tahab tegutseda, mitte istuda paigal.

20150212233311-84758.jpg