Kas beebil on öö ja päev segamini? Loe nõuandeid, mida sellisel puhul teha!

Kas beebil on öö ja päev segamini? Loe nõuandeid, mida sellisel puhul teha!

08. Aug 2015, 07:23 Emmede Klubi Emmede Klubi

Sinu beebi magab päeval nagu nott, kuid öö saabudes muutub erksaks ning nõuab tähelepanu? Kuidas muuta taas ööd magamiseks ja päeva mängimiseks?

Kui laps on päeval unine, võivad vanemad üritada uinumist veidi edasi lükata. Näiteks saavad nad peale sööki lapsega rääkida ja aidata lapsel sellega kauem üleval püsida.

Kokkuvõttes on muidugi isegi kahekuune beebi veel väga pisike ja tal ei pruugi ööpäevased rütmid välja kujunenud ollagi.

Lapse magamise ja ärkveloleku rütmid loksuvad ajaga ise paika.

On ka neid lapsi, keda vannitamine väga energiliseks ja aktiivseks muudab. Jälgi oma last- ehk peaksid tema vannitamise aega muutma?

Teine põhjus, miks laps õhtul elevil on, võib seisneda teiste pereliikmete aktiivsuses. Näiteks tuleb isa või ema peale tööd hiljem koju ja hakkab lapsega energiliselt mängima, kuulab valjusti muusikat või kutsub külalisi. See kõik tekitab ka lapses elevust ja ei lase tal uneks ette valmistuda.

Kui lapse öö ja päeva rütm on segamini läinud, on väga oluline, et vanemad järgiks ka enda igapäevast käitumist. Näiteks õhtul, kui kõik pereliikmed on kodus, lülitage sisse rahulik režiim - mängige/rääkige vaikselt beebiga või toitke teda. Peale pärastlõunat võiks juba vähemaktiivseid tegevusi ette võtta, et laps teaks õhtuks ette valmistuma hakata.

Sageli põhjustavad lapse segast režiimi vanemate endi harjumused. Nad võivad jätkata elutempoga, mis neil oli enne beebi saamist. Vahel aga juhtub, et need ei sobi beebi päevarütmiga kokku.

Kas teie peres on juhtunud, et beebi magab päeval, kuid öösel nõuab tähelepanu? Millised nõuanded ja nipid teil õige režiimi korrastamisel aitasid?

Emmede Klubi