Kalade Nemo ja Dory looja aitas enneaegsel poisil ellu jääda

Kalade Nemo ja Dory looja aitas enneaegsel poisil ellu jääda

17. Aug 2016, 13:51 Emmede Klubi Emmede Klubi

Francis Williami vanemad on tavalised noored inimesed Rhode Islandilt, kellega juhtus üks üsna tavapärane, aga siiski väga raske õnnetus: nende poeg sündis neli kuud enneaegsena, kaaludes vaid veidi üle 700 grammi. Pärast Francis Williami sündi öeldi vanematele, et nende laps on intensiivraviosakonna 82 beebist kõige raskemas seisundis. "Kõik näitajad räägivad tema kahjuks," nentisid arstid.

Vanematele anti valik: kas teeme kõike, et lapse elu päästa, või laseme tal loomulikul teel minna. Vanemad otsustasid Francis Williamile võimalusele anda. See tähendas kuudepikkust elu ja surma võitlust vastsündinute intensiivraviosakonnas.

Et tuba rõõmsam välja näeks, kaunistas Francise tädi palatis oleva infotahvli joonistustega filmist "Kalapoeg Nemo". Ühel päeval saatis Francise onu perekonnale lingi "Kalapoeg Nemo" looja Andrew Stantoni loenguga. Selgus, et ka Stanton on sündinud enneaegsena, ja ka temale ei andnud arstid erilist elulootust, ja ka tema vanemad otsustasid talle olude kiuste ikkagi võimaluse anda.

Nemo lugu muutus perekonna jaoks eriti tähendusrikkaks, kui kuu aega hiljem juhtus Francis Williami onu juhuslikult lennukis istuma ei kellegi muu kui Andrew Stantoni kõrval. Lennu lõpus ulatas Stanton mehele kirja, kus seisis: "Francis Williamile. Lihtsalt jätka ujumist!"

Vaata liigutavat videot ja hoia end kursis Francis Williami käekäiguga vanemate loodud Facebooki leheküljel:

 

Kas pole mitte vahva ja usku imedesse sütitav kokkusattumuste jada?