Juuste pesemine ilma asjatu võitluseta

Juuste pesemine ilma asjatu võitluseta

14. Oct 2013, 16:51 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuidas juukseid kõige paremini pesta, jagab Emmede Klubi spetsialist ja perearst Anna Birka.

Enamike beebide puhul ei ole enamasti juuste pesemine probleemiks. Enamikele see protsess eriti ei meeldi, aga vahel juhtub, et iga kord kui on vaja pead pesta, on see vanema ja lapse vahel tõeline võitlus.

Lapse juukseid ei pea pesema sama tihti kui täiskasvanute omi. On täiesti piisav kui seda teha 7-10 päeva tagant. Kui laps hakkab pesemise ajal nutma, mõtle - äkki läks talle kunagi shampoon silma või ehmatas ta duši joa peale?

See tähendab, et alates esimesest vannitamisest tuleks hoolitseda selle eest, et lapsele vannitamine lõbus ja tore ettevõtmine oleks. Isegi kui alguses ei ole vaja beebi pead pesta, võiks seda tasapisi harjutada ja vett õrnalt pähe kallata.

Oluline on valida õige shampoon. Enamik vahendeid sobivad nii juuste kui keha pesemiseks.

Võib kasutada ka eraldi shampoone, sest need ei ärrita silmi ja ei aja nutma. Ka pudeli avamine ja sulemine võib väikestele sõrmedele väga põnev olla. Samal ajal saadki sa tema juuksed pestud.

Juuste pesemine kui tore mäng

Mängimine aitab tähelepanu lapse jaoks ebamugavalt juuste pesemiselt eemale viia.

Kui laps juba istuda oskab, võib talle erinevaid mänguasju vanni kaasa anda. Näiteks võib ta oma mängunukul proovida samuti juukseid pesta.

Sel viisil õpib laps, et pead on tore pesta ja see ei pea olema suur võitlus.

Lastearst: pea on tundlik piirkond

Kui lapsele juustepesu ei meeldi, on soovitatav seda teha kiiresti ja seejärel last kiita.

Kui küsida, miks lastele peapesu ei meeldi, vastab lastearst, et samamoodi ei meeldi paljudele lastele mütsi pähe panemine. Pea on tundlik piirkond ja seda ei puudutata sama sageli kui käsi ja jalgu. Pea vajab kaitset, sest seal asuvad paljud olulised keskused.

Kõige olulisem on pead pesta sujuvalt ja rahulikult ilma stressita. Kui sa muutud rahutuks, teeb seda ka laps. Muidugi võiks kasutada ka spetsiaalselt juuksehooldusvahendeid, mis ei ärrita beebi silmi ja ei tekita lisaprobleeme.

Lohutuseks vanematele - see läheb mööda! Ja senikaua soovitame teile kannatlikku meelt!

Emmede Klubi