Isa hoiatab karvažguti eest

Isa hoiatab karvažguti eest

09. Feb 2016, 12:13 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kolm nädalat tagasi postitas Scott Walker oma Facebooki lehele pildi oma 19-nädalase tütre varvastest. Tegu ei olnud tavalise nunnu varvastepildiga, vaid Scott tahtis hoiatada teisi vanemaid ohu eest, mida võivad põhjustada juhuslikult soki sisse sattunud karvad.

Scott kirjutas, et nende muidu rahulik tütar Molly oli lõuna paiku ärritunud ja nuttis lohutamatult. Vanemad proovisid kõike, et last rahustada. Selgus saabus siis kui ema Jessica võttis beebil sokid jalast: ühe varba ümber oli mähkunud juuksekarv, mis vereringet takistas. Õnneks oli beebi ema meedikuharidusega ning suutis karva kiirelt eemaldada, kuid paistetus püsis veel mitu tundi.

Karvažgutt (hair tourniquet) tekib siis, kui vanematelt või ükskõik kellelt pärinev juuksekarv satub kuidagi lapse sokkidesse ning sealse siblimise tulemusena mähkub ümber varba. Tavaliselt ei juhtu midagi, kuid halvimal juhul võib beebi oma varbast ilma jääda - karv võib olla nii tihedalt ümber, et lõikab varbasse sisse või takistab pikemaajaliselt vereringet.

Scott on õnnelik, et nende perel nii hästi läks kuid ütleb, et asi võinuks olla palju hullem, kui nad poleks põhjusele kiiresti jälile saanud. Halvimal juhul võib karv olla nahal nii tihedalt ümber, et selle eemaldamiseks läheb vaja arstiabi.

Rohkem infot veidra sündroomi kohta saab siit.