Turvahälli ohutu kasutamine

Turvahälli ohutu kasutamine

16. Apr 2015, 20:14 Emmede Klubi Emmede Klubi

Selleks, et turvaliselt koos beebiga reisida, peab olema laps turvahällis kindalt kinni ja turvahäll omakorda autos kinni. Enamik lapsed uinuvad autosõidu ajal ja selleks, et neid mitte äratada, toovad lapsevanemad lapse koos turvahälliga tuppa, et ta saaks oma une lõpuni magada. Kuigi võib tunduda, et avades turvarihmad, tunneb beebi end seal mugavamalt ja see teeb talle head, on tegelikult mõistlikum hoida rihmad kinni ka siis, kui beebi toas edasi magab.

Kaks olulist reeglit, mis puudutavad turvahälli kasutamist väljaspool autot:

  • Lapse seljale ja tervisele on parim, kui ta magab sirgelt, kuna see ei ole alati võimalik, tuleb teises asendis magamine muuta lapse jaoks võimalikult ohutuks ja lühiajaliseks. Miks ei tohiks avada turvahälli rihmasid, kui Sa ei võta last hällist välja? Turvarihmad hoiavad beebit turvahällis õiges asendis. Beebi ei hakka allapoole vajuma ning kael ja pea on hoitud võimalikult hästi. Kui beebi liigutab, vajub ta turvahällis allapoole ning kuna tema ei oska veel oma asendit hästi sättida, võib ta lämbuda.
  • Kas oled asetanud turvahälli ostukäru peale, toolile, diivanile või laua äärele? Kui vastasid jah, siis soovitame seda enam mitte korrata, sest statisika näitab, et just nii juhtub beebidega liialt palju õnnetusi. Kui pead turvahälli koos lapsega kuhugi asetama, pane see põrandale või sobivale vankriraamile.

20150417085530-26666.jpg