Hoolitse oma rindade eest!

Hoolitse oma rindade eest!

12. Jun 2013, 14:23 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kõik teavad, et rinnaga toitmine on beebi arengu lahutamatu osa. Siiski võib vahel seda rõõmu rikkuda imetamise ajal esinev valu. Loe ja saa teada, kuidas seda olukorda ennetada.

Vahetult peale sündi ja järgnevatel päevadel harjub Su keha alles imetamisega. Rinnad peavad tegema tööd, mida nad pole varem teinud ja võib ette tulle rinnapõletikke ja nibud võivad olla punakad, paistes või valulikul. Mõnel juhul isegi veritseda.

On mõningad lihtsat meetodid, millega saab selliseid probleeme vältida.

Esimene reegel - õige imemisvõte!

Veendu, et beebi on rinnal õigesti. Kõige suuremaks abiks on siinkohal haiglapersonal sünnitusmajas. Nad aitavad Sul õige tehnika kätte saada ja omandada.

Teine reegel - hügeen

Rindu peaks pesema veega, ei ole mingit põhjust seepi kasutada, sest see kuivatab nahka ja tekitab soodsa pinnase nibude lõhedele.  Rindadele tuleks iga päev õhuvanne teha, sest pigev niiskus rinnapatjade ja lekkivate rindade näol tekitab ka võimaluse lõhede tekkeks. Hoolitse selle eest ,et rind saaks õhku ja tänu sellele oma ülesannet paremini täita.

Kolmas reegel - õige rinnahoidja

On väga oluline, et see riideese oleks õigesti valitud. Ei tohiks kanda sünteetilisest materjalist rinnahoidjat - see ei lase nahal hingata. Väldi ka liiga ümber rinnahoidjat - see võib piimatekkele halvasti mõjuda ja ka nibudel on halb.

Kui Sul siiski on rinnad valulikud, kasuta nibudel selleks spetsiaalselt mõeldud kreeme, et naha olukorda leevendada.

Emmede Klubi