Hammaste tulek ei põhjusta haigusi

Hammaste tulek ei põhjusta haigusi

22. Feb 2016, 15:52 Emmede Klubi Emmede Klubi

Hammaste tulekuga seotud vaevused teevad beebid küll pahuraks, ent palavikku ja muid muresid need siiski ei põhjusta, vahendab HealthDaily.com lastearstidele mõeldud ajakirjas “Pediatrics” ilmunud uurimust.

Hammaste tuleku ajal on lapsed pahurad, nende süljeeritus on suurenenud ja nad tahavad oma sügelevaid igemeid hõõruda. Mõnedel lastel tõuseb kehatemperatuur, kuid hammaste tulek ei tõsta seda üle 37,5 kraadi.

“Minult küsitakse iga päev, kas palavik võib olla seotud hammaste tulekuga,” ütleb dr. Minu George. Ta soovitab selliste sümptomite puhul ikkagi haigust kahtlustada, ent ei välista võimalust, et hammaste tuleku ajal võib laps olla viirustele vastuvõtlikum.

Dr. Rosie Roldani sõnul küsitakse temagi käest tihti, kas villid suu ümber, kõhulahtisus ja isu kadumine on seotud hammaste tulekuga. Nendegi sümptomite korral peaks lastearstiga ühendust võtma.

Uurimusega seotud arstid  ei soovita hambageele, mida vanemad kasutada armastavad ning samuti võiks eemale hoida “looduslikest” või “homoöpaatilistest” toodetest. Kõige paremini leevendab hammaste tuleku vaevusi külmas hoitud närimisrõngas, mida laps närida saab või jahedate toitude söömine.

22. Feb 2016, 19:35

Mina sellega ei nõustu. Iga kord , kui minu poegadel on hambad igemest välja löönud, on tekkinud ninast eritus . Kestab paar päeva ja kõik. Ja alati just siis, kui hambad välja tulevad. Muidu pole hädagi midagi. Palaviku on löönud mõnel korral, kui tihti ikka vesiseeritusega ninast. Seda on kinnitanud ka perearst ja teised arstid.