Füsioterapeut: päevarežiim aitab beebile turvatunnet tekitada!

20. Jan 2014, 13:55 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui beebi sünnib, on see kõik lapsevanema jaoks uus - nii palju küsimusi. Emmede Klubi üritab neile kõigile vastused leida. Alustuseks räägime sellest, kas lapsel on kindlat päevarežiimi vaja? Nõu annab füsioterapeut Kristine Stalidzāne. 

Peale sündi on kõik beebi jaoks uus ja tundmatu ning tal läheb natuke maailma ning selle reeglitega  harjumiseks aega. Meie lapsevanematena jälle sooviksime võimalikult kiiresti päeva- ja öörütmi paika saada.

"Loomulikult ei lähe kõik elus alati nii, nagu me seda sooviksime, sest igal lapsel on erinev iseloom, tema sünnikellaaeg on erinev ( mõni on sündinud hommikul, mõni õhtul). Vahel kipuvad vanemad muretsema, kui laps magab päeval kaua, või sööb öösel sageli. Ka muud elu on keeruline selle järgi korraldada. Nii palju, kui võimalik, võiks emal ja beebil igapäeva režiim siiski paigas olla", soovitab Kristine Stalidzāne.

Loomulikul ei tähenda päevarežiim nii pisikese beebi puhul, et kõik on kellaajaliselt paigas - laps sööb kell 9, läheb magama kell 10 ja hommikust ennelõunani mängitakse mängunurgas, aga vähemalt tegevuste järgnevus võiks lapsevanematel enam-vähem paigas olla. 

Kui emme ja beebi on kodus, sujub enamasti kõik hästi ja päevaplaan on enamvähem selge. Kõik on rahulik ja mõnus. Keerulisem on asi sel juhul, kui tulevad külalised või minnakse ise kodust ära. Selliseid olukordi on juba raskem tasakaalu viia,

Kuigi kõik ei ole kellaajaliselt paigas, hakkab laps igapäevarituaale mõistma. Näiteks - kui ta voodisse pannakse, on uneaeg ning seal magatakse. Kui ta aga mängunurka asetatakse, on mänguaeg!

Lastele meeldib tavaliselt vannitamine väga. Lisaks puhastamisele on see ka lapse arengule väga hea ning seal siputamine ja sulistamine väsitab beebi enne ööund korralikult ära. Siiski, pesuvahendeid ei ole hea kasutada rohkem, kui kord nädalas. Kasuta vannitamisel ka veidi lavendliõli - see mõjub rahustavalt. 

Peale lapse sündi muutub lapsevanemate elu märgatavalt. Kui siiani oli vanemate jaoks kõige tähtsam, mida ja millal nemad tahtsid, on nüüd on uue ilmakodaniku soovid kõige kiireloomulisemad. Füsioterapeut rõhutab:"Lapsevanemad ei tohiks mitte kunagi iseennast ja kindlasti ka enda kaasat ning suhet ära unustada. Ka lapse jaoks on kõige parem rahulik ja harmooniline keskkond ning õnnelikud vanemad." 

Igapäevane kindel režiim on kasulik nii emale kui ka beebile. Beebi jaoks on igapäevaselt kõige olulisemad söömine, hügieen, õhuvannid pepule, ema lähedus, uni, värske õhk, mängimine ja loomulikult ka suhtlemine. Mähkmevahetuse ajal suhelge üksteisega!

Mitte kunagi ei ole meie päevad täpselt ette ennustatavad ja ideaalsed - kindlasti tuleb kohanduda, kuid nii palju, kui võimalik, võiks beebil olla ühtlane elurütm-

Emmede Klubi

Milline on sinu beebi igapäeva režiim? Kas teil on see ja kuidas see tekkis? 

20140103101715-69639.jpg

Otsi neid mähkmeid parimatest Eesti poodidest! Ära unusta  Huggies ® Newborn mähkmeid ka kodust välja minnes kotti kaasa pakkida, seda kõike selleks, et beebi kohtumine selle maailmaga oleks pehme ja kuiv!

20140120134906-32986.jpg