Füsioterapeut: kõristid ja voodikarussellid ei anna lapse arengule midagi juurde

11. Jan 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Millised mäguasjad peaks lapse voodis olema ja kas voodil peaks olema baldahhiin? Miks kardavad emad oma lapsi põrandale panna? Nendele küsimustele vastab füsioterapeut Kristine Stalidzane. 

Mänguasjad vastsündinu voodis

"Parem on baldahhiini vältida, sest see kogub tolmu. Kõristid ja voodikarussellid ei anna lapse arengule midagi juurde. Kui vaikne muusika on unerituaaliga seotud, võib see olla, aga heli tegevat mänguasja ei tohiks beebiga ühte voodisse panna," ütleb spetsialist. Paku lapsele erinevaid värvilisi kangaid. Suuri, eredaid, värvilisi - pane laps põrandale ja kangad tema külje poole, et last samal ajal ka keerama ärgitada. 

Miks kardavad emad oma lapsi põrandale panna?

Füsioterapeut soovitab ikka ja jälle oma lapsi põrandale tegutsema panna. Vahel ei nõustu emad sellega, et lapsel põrandal hea on. Füsioterapeut seletab: "Põrand tundub emadele ohtlikum. Kõrgemal tundub omamoodi ohutum. Tegelikult on ju olukord vastupidine."

Külm põrand, koerad, kassid - ükski nendest ei ole ju tegelikult äärmiselt kahjulik. Kõik lapsed arenevad põrandal kõige paremini ja see on kõige ohutum tasapind. Beebi tulekul võib terve perekond põrandal istuda ja tegutseda. Ka täiskasvanutele on see kasulik.

Toredat koos kasvamist!

Emmede Klubi

20131209150810-16580.jpg


20131126161512-69599.jpg