Fisher-Price kutsub tagasi 4.7 miljonit lamamistooli

Fisher-Price kutsub tagasi 4.7 miljonit lamamistooli

15. Apr 2019, 11:30 Emmede Klubi Emmede Klubi

Reedel andis maailma üks suurimaid beebimänguasjade kaubamärke Fisher-Price teada, et kutsub tagasi kõik 4.7 miljonit aastate jooksul toodetud ja müüdud Rock 'n Play lamamistooli/beebivoodit, kuna selles on surnud vähemalt 32 imikut. 

Toote tagasikutsumine on ettevõtte vabatahtlik otsus. Nädal tagasi andis Fisher-Price koos USA tarbijakaitseametiga välja kohaliku hoiatuse, kus märgiti, et toolis on alates 2015. aastast lämbunud kümme beebit. Ajakiri Consumer Reports on aga seostanud tooli kokku 32 surmaga. Enamasti olid beebid toolis turvarihmaga kinnitamata, keerasid ise unes seljalt küljele või kõhule ja lämbusid. 

Seega on surmajuhtumid tekkinud olukorras, kus lapsevanemad ei ole järginud ohutusnõudeid ja toote kasutusjuhendit (laps peab toolis alati olema rihmaga kinnitatuna), ning Fisher-Pice ei pea oma toodet ohtlikuks iseenesest. Laialt levinud valekasutuse ja sellest tingitud surmajuhtumite rohkuse tõttu kutsutakse tool siiski tagasi.

Kõik Rock 'n Play omanikud peaksid tooli kasutamise lõpetama ja Fisher-Price'iga ühendust võtma. 

(Allikad: The New York Times, USA CPSC)
 

Kasutame võimalust meenutamaks, et beebit on ohutu üksi magama jätta kõvemapoolsele siledale pinnale, kus pole lahtiseid esemeid (näiteks linaga kaetud võrevoodi). Diivanil, turvatoolis, lamamistoolis, ema-isa rinnal, tekkide-patjadega kaetud voodis jm tukkuvat beebit peaks jälgima ärkvel täiskasvanu.