Enneaegsele titale saab nüüd ökoriideid rentida

Enneaegsele titale saab nüüd ökoriideid rentida

26. Apr 2017, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Mida teha väikseks jäänud beebiriietega? Kui Signe Algma oma esimese lapse beebiea lõpus sellele küsimusele mõtlema hakaks, tekkis tal tore äriidee: luua beebiriiete laenutus! Kellele aga rendiriideid enim vaja oleks? Eks ikka tibatillukestele enneaegsetele titadele.

"Lapse ülalpidamiskulud on kõige suuremad just lapse esimese eluaasta jooksul: üks suurimaid igakuiseid püsikulusid on beebiriided," kirjutab Signe uue ettevõtte veebilehel www.beebiriieterent.eu. "Kuna enamusi riideid olin kasutanud vaid mõne korra ning riiete peale oli kulunud suur summa, oli minu jaoks loogiline riided uuele ringile saata. Kuid beebiriiete edasi müümine oli suur ajakulu, ja arvestades, et lasteriiete järelturg on Eestis tohutu, ei õnnestunud müümine alati või osteti riided 3-4 korda odavamalt kui need soetasin."

Praegu rendib Signe ettevõte riideid just enneaegsetele beebidele, suuruses 38-48 ehk 700-3500 grammi. Selleks lõi Signe spetsiaalse enneaegsete riiete brändi - Sume. Enneaegne laps sünnib enamasti ootamatult. Vanemad ei ole saanud nii tillukesi rõivaid ette varuda. Neid on Eesti turult raske leida ja kallis soetada.

Sume beebiriiete loomisel on lähtutud enneaegsete ja madala sünnikaaluga laste vajadustest - et rõivaid oleks tibatillukesele titale mugav selga panna ja beebil kanda. Ka juhul, kui lapsel on küljes juhtmeid ja voolikuid. Kõik Sume rõivad on hingavast, allergiavabast, väetisteta kasvatatud ja eetiliselt toodetud GOTS sertifikaadiga orgaanilisest puuvillast kangast. Õmblused ja tootesildid on väljaspool riideeset, mitte vastu nahka, õmblused on lamedad. Riided tuuakse rentijale tasuta kohale Ida-Tallinna Keskhaiglasse, Pelgulinna Sünnitusmajja, Tallinna Lastehaiglasse ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikusse.

Enneaegse beebi rõivakomplekti rentimine üheks kuuks maksab 35 eurot. Beebiriieterent.eu on sotsiaalne ettevõte - rentides Sume rõivaid, toetad MTÜ Enneaegsed Lapsed tegevust.

Tulevikus plaanib ettevõte hakata kvaliteetsest, lapse- ja loodussõbralikust materjalist (orgaaniline puuvill, meriinovill, vill, siid, bambus) riideid rentima ka suurematele beebidele - kuni üheaastastele. Signe sõnul on lasteriiete rentimine väga levinud nt Saksamaal, kus iga aasta loobub ligi 500 000 lapsevanemat beebidele uute riiete ostmisest rendiriiete kasuks. "Soovin, et ka Eestis, kus majanduslik ebavõrdsus on lastega perede seas endiselt väga suur, saaksid kõik beebid kanda nahasõbralikest materjalidest beebiriideid olenemate oma vanemate rahakoti paksusest. Samuti soovime beebiriieterent.eu veebikeskkonna kaudu tõsta inimeste teadlikkust lasteriiete materjalidest ja nende mõjudest beebi tervisele ja arengule."

 

Kas Sina olid hädas madala sünnikaaluga lapse riietamisel? Mida arvad - kas sellist ettevõtet on Eesti turule tarvis? Kas kasutaksid beebiriiete ostmise asemel rõivaste rentimise teenust, kui see oleks kättesaadav?