Enneaegse beebi eest hoolitsemine

Enneaegse beebi eest hoolitsemine

26. May 2013, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Enneaegne beebi ja ema lastakse haiglast välja, kui laps sööb hästi, võtab juurde ja arstid on veendunud, et tema tervislik seisund on hea.

Konsulteerib ämmaemand Elita Svareniece.

Koju saab üsna pea siis, kui beebi sünnib umbes 36.nädalal ja sünnikaal on vähemalt 2200-2300g. Seisund, nagu teistel lstel. Aga kui laps on sündinud enne 30. Rasedusnädalat, hoitakse beebisid sageli haiglas, kuni nad jõuaksid 40.rasedusnädalani. Kõige tähtsam on lapse tervis ja kui Sa oled haiglas, ei ole vaja karta ja Sul on küsimuste tekkides alati arstid käepärast. Loe sellest teemast veelgi!

Imetamine

Iga lapse jaoks on parim toit rinnapiim. Toida oma last nii sageli kui ta tahab, ka öösel. Enneaegset last tuleks ka öösel toita, et ta võtaks kaalus hästi juurde. Algul võib laps rinnal passiivne olla, aga talle tuleks rinda sagedasti pakkuda ja rinnast pigistades aidata tal piima kätte saada. Enneaegseid lapsi tuleks imetada nii kaua, kui võimalik. Kui Sa vajad abi, ära karda seda oma arstilt või ämmaemandalt küsida.

Mõni laps vajab enne haiglast väljasaamist hapnikuravi.

Kuidas vähendada äkksurma sündroomi tõenäosust

On mitmeid viise, kuidas äkksurma sündroomi tõenäosust vähendada:

  • Maga lapse esimeste elukuude jooksul temaga samas ruumis.
  • Jälgi, et lapsel oleks voodis soe, aga mitte liiga palav. Kui laps on higine või tema kõhunahk punetab, on tal ligia palav. Pane talle peale õhem tekike. Kasulik on ka toatermomeeter, millelt Sa saad jälgida, et toatemperatuur oleks umbes18 ° С.
  • Jälgi, et laps magaks selili.
  • Lapse tekk ei tohiks talle öösel näo peale minna. Ideaalis võiks kasutada spetsiaalseid beebidele mõeldud magamiskotte.
  • Sööda last öösel.
  • Pea meeles: Sigareti suits on laste tervisele kahjulik, eriti kui see puudutab enneaegseid beebisid!

Külalised - jah või ei?

Ära luba lapse lähedale inimesi, kellel on nakkushaigus. Kui mõni sugulane või tuttav on külmetanud, palu tal mitte külla tulla või vähemalt lapsele lähedale minna. Eriti oluline on seda järgida kui beebit toidetakse rinnapiima asendajaga. Kui ta on rinnapiima peal, kaitseb see last nakkuste eest, kuid siiski ei tohiks lapse tervisega riskida.

Ära ka ennast unusta!

Kuni Sa lapse eest hoolitsemisega harjud, oleks parem kui Sa saaksid ka kellegi teise abi kasutada. Mõtle, kuidas kõigega efektiivselt toime tulla. Enneaegsed beebid ajavad tõenäolisemalt kui õigeaegsed beebid öö ja päeva segamini. On ka tõenäolisem, et söötmine võtab rohkem aega. Last tuleb sööta tema soovi, mitte graafiku järgi. Aga lisaks pead Sa ju tegema ka muid asju, mis ei ole seotud beebi hooldamisega. Ka need asjad võtavad aega ja Sinu enda jaoks ei jäägi aega. Seetõttu palu lapse isa abi või saab äkki Su ema või mõni lähem tuttav appi tulla?

Nõu võib küsida ka mujalt:

  • Paljud värsked emad kohtuvad teiste lapsevanematega, et jagada kogemusi ja teavet. On olemas ka perefoorumid, perekooli loengud ja erinevad organisatsioonid, mis on suunatud lastele ja peredele.
  • Lapse tervis- alati võid küsimustega oma perearsti või lastearsti poole pöörduda.
  • Uuri teavet lapsevanema õiguste, seaduste ja taotluste kohta pensioniametist.

Emmede Klubi