Ema tunnistab, et vannitab beebit vaid korra nädalas

Ema tunnistab, et vannitab beebit vaid korra nädalas

19. Oct 2013, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui beebi ei tee päeva jooksul muud, kui siputab natukene ja on niisama armas, siis kui tihti peaks teda pesema? Üks ema avaldas oma blogis postituse, kus tunnistab, et peseb oma beebit vaid korra nädalas ja sedagi mitte igal nädalal.

32-aastane ameeriklanna Claire Goss tunnistas, et poja vannitamisse on mõnikord pikemaidki vahesid jäänud kui üks nädal, vahendab Naine24.

Goss kirjutas oma blogis: «Minu jaoks on see loogiline tegutsemisviis. Ta ei katsu ju musti asju ega jookse ringi või higista, seega teatud kohtade loputamisest peaks piisama.» Goss lisas, et teise lapse puhul ütles lastearst talle, et naine peseb imikut liiga tihti, sest imiku nahk oli muutunud liiga kuivaks.

Ekspertide sõnul ei ole tarvis imikuid igapäevaselt pesta. Mayo kliiniku sõnul peaksid vanemad keskenduma beebi näo, kaela ja mähkmepiirkonna puhastamisele, viimase puhul on võimalik kasutada spetsiaalseid salvrätte või pehmeid lappe.

Sihtasutus March of Dimes, mis keskendub emade ja imikute tervise parandamisele, soovitab beebisid vannitada iga kahe või kolme päeva tagant. Kui beebit tihemini vannitada, siis muutub beebi nahk liiga kuivaks.

Ameerika lastearstide ühingu hinnangul võib beebi liigne vannitamine imiku muuta vastuvõtlikumaks ka nakkuste suhtes. Siiski soovitab ühing beebit pesta vähemalt kolmel korral nädalas.

«Oleme teadlikud, et imiku nahk on täiskasvanu omast tunduvalt erinevam. Selleks, et otsustada, millal beebit tuleks pesta, peaks pigem jälgima tema nahka ja naha seisundit kui kalendrit,» ütles lastearst dr Alan Greene ABC Newsile.

Ka Claire Goss väidab sama. «Ema tunneb oma last kõige paremini. Emal on sisetunne, mis ütleb, kuidas beebiga toimida, mina ei saa täpselt öelda, millal keegi oma beebit vannitama peaks.»

Mis tundeid see artikkel sinus tekitas ja kui sageli ise beebit vannitad/vannitasid? 

Greetel EmmedeKlubi.ee Greetel EmmedeKlubi.ee 20. Oct 2013, 23:24

Ma oma nooremat üritan ka võimalikult harva pesta, sest tal on atoopiline dermatiit ja liiga tihe vannitamine kuivatab nahka veelgi.

marike marike 19. Oct 2013, 11:05

Meie vannitasime ka korra nädalas, sest peput sai ju igapäev pestud mitu korda päevas! Aga see eest suvel vannitasime tihedamini!

eveliiy eveliiy 19. Oct 2013, 08:09

ülepäeviti tegime tavaliselt vanni. Nüüd käime juma ammu dušši all😀