Ema päästis oma beebi elu, kuid suri ise tulekahjus

Ema päästis oma beebi elu, kuid suri ise tulekahjus

07. Feb 2017, 12:17 Emmede Klubi Emmede Klubi

Illinoisis suri tulekahjus noor naine, kelle viimakses teoks jäi oma kümnepäevase tütre elu päästmine nutika võtte abil - naine heitis lapse turvahälli kinnitatuna põleva maja aknast välja. 

Eelmise esmaspäeva hommikul sai USA päästeamet kõne naisterahvalt, kes ütles, et on põlevas majas ja tal on raske hingata. Kui päästjad majani jõudsid, oli hoone leekides. Tuletõrjujad leidsid põleva maja eest maast turvahälli, mille sees oli vastsündinu. Laps toimetati kohe haiglasse. Majast leiti täiskasvanud naise surnukeha.

Hiljem selgus, et päev enne surma 21-aastaseks saanud Shelby Carter oli tulekahju avastamisel kinnitanud oma lapse turvahälli, lõhkunud teise korruse akna ja kukutanud hälli koos lapsega aknast alla. Tänu ema nutikale otsusele pääses õnnetuse hetkel vaid kümne päeva vanune Keana Davis oluliste tervisekahjustusteta. Ta on nüüd oma lähedaste hoole all.

Shelby Carter suri vingumürgistusse. Miks naine ise aknast välja ei hüpanud, pole teada. Vingugaas tekitab lisaks hingamisraskustele ka näiteks mõttesegadust.

Tulekahju põhjus ei ole veel teada. Majas elasid lisaks Shelbyle ja Keanale ka naise ema ja kihlatu, kuid neid ei olnud tulekahju puhkemise ajal kodus.

Et õnnetus juhtus 1500 elanikuga väikelinnas, kus kõik tunnevad kõiki, on juhtunust šokeeritud ja sügavas leinas terve kogukond. Shelby Carter oli alati naerusuine tütarlaps, kes oli õppinud küünetehnikuks, töötas hetkel poemüüjana ja oli alustamas õpinguid farmatseudiks. Aasta tagasi kaotas Shelby oma esimese tütre, kes sündis surnuna.

Pisike Keana Davis:

 

Allikad: CBS News, Facebook.