Elu pärast Zika viirust: noor pere ei kaota lootust

Elu pärast Zika viirust: noor pere ei kaota lootust

01. Feb 2016, 14:55 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuigi Zika viiruse seoseid mikrotsefaaliaga ei ole veel teaduslikult tõestatud, on Lõuna-Ameerikas ainuüksi viimase aasta jooksul sündinud tuhandeid selle sündroomiga lapsi. Paljud emad kinnitavad, et põdesid raseduse ajal Zika viirust.

Mila Mendonça ja tema abikaasa Rodrigo Gomez said mikrotsefaaliast teada kolm kuud enne lapse sündi. Pere ootas teist last väga ja esimeste ultrahelide ajal ei olnud midagi valesti. Ka muus osas kulges rasedus kergelt. “Jah, ma põdesin Zika viirust, aga ma ei pööranud sellele mitte mingit tähelepanu!” räägib Mila ja toob välja, et günekoloogi juures ei pandud viiruse põdemist kirjagi. “See oli kergem kui tavaline gripp, lihtsalt väike palavik ja kerge lööve.”

Uudis tuli neile kohutava šokina ja ema Mila nimetab sellest teada saamist halvimaks päevaks oma elus. Siiski suutsid nad eluga edasi minna ja töötavad nüüd selle nimel, et mikrotsefaaliaga sündinud Gabriel ei jääks millestki ilma. Gabriel kannatab lisaks mikrotsefaaliale ka liigeseid ja lihaseid kahjustava sündroomi käes, seega on ta igapäevaselt arstide järelvalve all.

Juristist pereisa sõnab, et neil on vedanud kuna nad on majanduslikult kindlustatud ja saavad Gabrielile kõige paremat ravi võimaldada. “Meie jaoks on kõige tähtsam see, et Gabriel oleks õnnelik,” kinnitavad mõlemad vanemad. Mila on kindel, et Gabriel saab elu jooksul teha kõike seda, mis teisedki lapsed. Võib-olla lihtsalt natuke hiljem.

Vaata videot vaprast Gabrielist siit.