Eestlane on beebi toitmisel üsna hinnatundlik, kuid peab toidu maitset siiski olulisemaks

Eestlane on beebi toitmisel üsna hinnatundlik, kuid peab toidu maitset siiski olulisemaks

27. Aug 2015, 13:28 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuigi võrreldes ülejäänud maailmaga peavad eestlased beebitoidu valikul hinda teistest enam silmas, ei ole ka eestlaste jaoks hind kõige olulisem tegur lapsele toidu valimisel. Nimelt peavad Eesti lapsevanemad poest beebile valmistoidu ostmisel kõige tähtsamaks seda, et lapsele toit maitseks, selgus turu-uurigutega tegeleva ettevõtte Nielsen hiljutisest küsitlusest.

Toidu maitse järel on eestlastele olulisuselt teisel kohal aga ikkagi soodne hind. Ka peamine põhjus, miks Eesti lapsevanem beebile tavapärasest kaubamärgist erinevat toitu annab, on hind ja sooduspakkumised.

Samas valib vaid kolm protsenti küsitlusele vastanuist alati kõige soodsama toidu ja kolmandik lapsevanematest ostab erinevaid beebitooteid sõltumata nende hinnast. Ning tihedalt maitse ja hinna järel on eestlasele oluline ka beebitoidus sisalduvate toiduainete ohutu ja minimaalselt töödedud koostis. 

Võrdluseks: ülemaailmselt peavad uuringus osalenud lapsevanemad beebitoidu valikul kõige olulisemaks kaubamärgi usaldusväärsust, seejärel toitaineterikkust ja seejärel koostisosade ohutust ja minimaalset töödeldust. Leedulaste meelest on kõige olulisem, et beebitoit oleks orgaaniline/naturaalne, toiduainete koostisosad oleks ohutult töödeldud ja lapsele meeldiks selle maitse. Lätlased peavad enim oluliseks seda, et toit oleks orgaaniline, maitseks lapsele  ja oleks kõrge toiteväärtusega.

“Lapsevanemad on nõus beebitoodetesse palju investeerima ja nad on väga kriitilised toodete osas, mida nad oma lastele ostavad,“ kommenteeris Nielsen Eesti juht Margo Kurisoo. “Nii Eesti kui kogu maailma tarbijad on järjest enam terviseteadlikumad ja eelistavad naturaalseid, minimaalselt töödeldud toiduaineid. Beebitoidu puhul on need nõudmised veelgi kõrgemad ja lapsevanemad on nõus tervislike beebitoodete eest ka rohkem maksma.”

Esmajoones teevad eestlased beebitoidu ostuotsuse poes olemasoleva valiku põhjal. Teiseks kuulatakse sõprade ja perekonna soovitusi, kolmandaks tervisehoiu ekspertidelt saadud infot. Eestlased kuulavad ka lastekasvatamisele pühendatud ajakirjadest ja blogidest saadud soovitusi. 

Kõige olulisem kriteerium mähkmete valikul on kõigi Baltikumi riikide lapsevanemate jaoks on selle hind.

Uuringus osales 30 000 tarbijat 60 riigist. Tuleb silmas pidada, et esindatud on vaid lapsevanemad, kellel on juurdepääs internetile, mis jätab suure osa maailma rahvastikust uuringus kajastamata. 
 
(Allikas: Nielsen Eesti)


Kui tähtis on Sulle beebitoidu valikul selle hind?

28. Aug 2015, 13:48

Enne kõike vaatan, mis lapsele hea, mis ei mürgitaks hoopis ta keha üleliigsete ja mittevajalike ainetega. Üldjuhul teen üldse ise kodus lapsele püreesid ja säilitan neid kas külmkambris või purgis. Aga kui peangi ostma poest , siis naturaalset, suhkruvaba. Ja kui on suur valik, siis vaatan ka hinda.

Teen ka nii 😀 Muidugi kui on valida kas maasika- või banaanipüree, siis valin selle, mis on soodukaga. Aga kui on valida nt kas lisatud suhkruga või lisatud suhkruta püree, siis valin ilma ja hinda isegi ei vaata.

Irinaaa Irinaaa 27. Aug 2015, 19:27

Olen lätlastega kaasa, valin lapsele toit mis oleks orgaaniline, maitseks lapsele ja oleks kõrge toiteväärtusega 😉