Eesti esimene EL kvaliteedimärgisega riidest mänguasjade tootja

Eesti esimene EL kvaliteedimärgisega riidest mänguasjade tootja

20. Feb 2017, 15:01 Emmede Klubi Emmede Klubi

2016. aastal tööd alustanud ettevõte Karloova, mis toodab Tartus Karlova linnaosas beebi arengut toetavaid tegelusasju, sai esimese Eesti ettevõttena tekstiilist toodetele CE märgistuse.

Euroopa Liidu CE märgitus tähendab, et toode on lapse tervisele ja keskkonnale ohutu: materjal ei sisalda ohtlikku keemiat ja iga toode on enne turule jõudmist läbinud hindamise.

"Beebidele mänguasju luues on meile kõige olulisem, et need oleksid lapsele ohutud. Sellest oleme lähtunud kõikides valikutes – meie tegelusasjade kangad on kvaliteetsed GOTS sertifikaadiga ökoloogilisest puuvillast, puidust detailid on valmistatud Eestis ning viimistletud spetsiaalse vahaga", ütles Karoova üks loojatest Katri Voika.

Karloova valmistab beebidele mängutekke koos tegeluskaartega, tekstiilist mänguasju ja lastetoa sisustuselemente. Kõik Karloova tooted valmivad käsitööna ja on läbimõeldud koostöös füsioterapeut Maarja Sädega. Toodete disain on inspireeritud Skandinaavia stiilist - harmoonilised, mitte kirevad värvilahendused. Karloova eesmärgiks on ergutada beebisid märkama detaile, et arendada ruumilist mõtlemist ja taju.

Pärast sooja vastuvõttu Eesti turul plaanib Karloova Katri Voika sõnul lähitulevikus ka naaberriikide turule kiigata. Toodetel olev CE vastavusmärgistus annab kvaliteedigarantii, mis avab ukse Euroopa Liidu riikide turule.

Allikas: Karloova. Foto: Karloova

 

Kas Sina jälgid lastele mänguasju ja tarbeesemeid soetades nende ohutust ja kvaliteeti?