Dr. Sue: Kas lapsi on võimalik roomama õpetada?

Dr. Sue: Kas lapsi on võimalik roomama õpetada?

30. Jul 2015, 19:13 Emmede Klubi Emmede Klubi

Paljud minu värsked lapsevanemad muretsevad ( kas me kõik ei ole seda teinud? ) ja üks uus kommentaar, mida ma kuulma olen hakanud, on "Miks minu laps ei rooma?" Noh, üks põhjus on selles, et ta on ainult 6-kuune! Ma tean, et me ootame lastelt üha varem järgmiste verstapostide saavutamist - no kõige eredam näide sellest on lugemine. Aga samas ei ole kõik lapsed valmis 4-5 aastaselt lugema. ENAMIK lapsi ei rooma, kuni nad on 9-kuused.

Ja järsku käivad emad ja isad minu käest küsimas, kuidas oma last roomama õpetada? Misasja? See on minu jaoks uus. Ma soovin, et mäletaksin, millal minu lapsed seda tegema hakkasid. See on nüüdseks vaid udune mälestus, kuid ma mäletan, et järsku nad olid mobiilsed ja see muutis kõike!

 Beebid tahavad instinktiivselt liikuda ja keskkonda uurida. Enamik vanemaid lasevad lapsel kõhuli olla, millele järgneb istumine. Nad saavad järsku aru, kuidas istuvast asendist tagasi kõhuli minna. Miks? See manööver on roomamise eelkäija. Nad lihtsalt teevad seda! Sa pead panema ta põrandale ja lasta tal see ise välja nuputada. Sina ju ei pea mööda elamist ringi roomama.

Kuigi Sa pead last kõndima "õpetama", kui nii võib öelda, hakkab ta roomama siis, kui talle selleks võimalus anda. See tähendab seda, et Sa paned ta põrandale ja lased selle välja nuputada - kuidas liikuda.

Mul oli üks ema, kes küsis, kas ta laps võib muru peal istuda? Ta kartis lapsel isegi maad puudutada. Teised vanemad muretsevad, et põrand on liiga määrdunud selleks, et last sinna istuma ja roomama panna. Maailm on täis mustust, rohtu ja kes teab, mida veel - aga lapsed peavad rohkem aega põrandal veetma, et nad õpiks roomama.

Võta vastu teadmine, et beebi roomaks, peab ta selle ise selgeks saama ja meie, vanematena, peame selgeks saama, et on asju, mida laps saavutab ilma meie abita!

Allikas

Huggies ® Pants on supervenivad püksmähkmed, mis on mõeldud lastele, kes on just hakanud istuma, roomama ja kõndima.

20150615214125-19051.jpg