Blogijad vastavad: miks ja kuidas kannad oma lapsi?

Blogijad vastavad: miks ja kuidas kannad oma lapsi?

04. Oct 2017, 15:20 Emmede Klubi Emmede Klubi

Raquel ja tema elukaaslane Marek naudivad tänu kandmiskottidele koos lastega matkamist.


Käimas on rahvusvaheline lapsekandmisnädal. Selle puhul uurisime Emmede Klubi blogijatelt, miks ja millega neile oma lapsi kanda meeldib.

Raquel, kaksikute ema:

"Mina ei uurinud raseduse ajal lapsekandmise kohta midagi. Tundus keeruline, raske - mul on ju kaks last. Kui aga Marten vajas igal õhtul magama kussutamist, siis tundsin, et vajan muutust. Ostsin järelturult kasutatud trikoolina ja hakkasin Youtube abil sidumist õppima. Kui asi oli ühe lapsega käpas, siis hakkasin katsetama kahega. Kui oleksin valinud kootud lina, siis oleks ehk asi paremini läinud kahte koos kandes- nimelt kõigil meil kolmel hakkas tohutult kiiresti palav. Lina oli meil gaaside ajal ja magama jäämise abistamisel tohutuks abiks!

Hiljem, kui lapsed olid umbes kuuekuused, hakkasime nendega koos käima matkaradadel. Laenutasime Liliputi kandekoti, sest ostmiseks vajadust ei näinud - kodus oli lina olemas. Lapsed magasid mõnusalt sel ajal, kui meie matkasime.

Avastasin, et trikoolina enam meie lastele ei sobi ja vahetasin selle ruutlina vastu - olen äärmiselt rahul! Vahest tahan minna maja ette mänguväljakule, aga vankrit selle tarbeks kaasa ei taha võtta. Siis panengi ühe linasse ja teise võtan sülle. Mõnus abimees!

Kõigist neist variantidest, trikoo-, ruutlina ja kott, meeldib mulle enim ruutlina. Kui me peaksime kunagi veel lapsi saama, siis tahaksin osta kootud lina ja läbida lapsekandmise koolituse. See tundub väga pika kasutusajaga ja hingav ning koolitusel saab asja ikka õigesti käppa."

20171004121438-68883.jpg

 

Kätlin, kahe lapse ema:

"Kui esimese lapse sain, küsisin katsikukingiks kootud pika lina. Esmalt tundus see sidumine natuke keerukas. Ka laps ei saanud alguses aru, et mis sahmimine see toimumas on, ning lasi häälepaelad valla, Kuid mida rahulikumalt ise seda asja võtta, seda kiiremini sidumine endale selgeks saab. Beebi hakkab emme küljes olemist sellega harjudes kohe kindlasti nautima. Meil muutus lina asendamatuks abimeheks, kuna Jasperile ei meeldinud vanker absoluutselt. Tänu linale sain siiski kodust väljas käia.

Teise lapsega sai linast pigem abimees gaasivalude leevendamisel. Kui ta kuidagi magama ei suutnud jääda, siis panin ta linasse ning oligi mure murtud.

Paraku on mõlema lapsega muutunud mureks, et nad nii kiirelt kaalu koguvad. Suurema-raskema lapsega pole ma osanud enam lina mugavalt siduda ning vajaduse puudusel pole ka nõustamisse läinud. Sellest kättevõtmatusest on mul tegelikult päris kahju, sest neile pisikestele tuleb linas olek ikka igati väga kasuks."

20171004121717-91339.jpg

 

Anette, kolme lapse ema:

"Olen kandnud oma kolme last ning mul vedas, et kohe ergonoomilise kandevahendiga alustada sain. Enne esimese lapse sündi ei teadnud ma kandmisest ja kandevahenditest eriti midagi ning kui ma poleks kingiks Ergobaby kotti saanud, oleksin ilmselt oma last ka kitsapõhjalises kotis nägu väljapoole kandnud. Kui hakkasin lapsekandmise vastu rohkem huvi tundma, uurisin selle kohta rohkem ning mulle sai selgeks, milline on ergonoomiline kandevahend ja milline mitte.

Selle väikese uurimistöö tulemusel jõudsin ka järeldusele, et minule sobib kandmiseks pigem lina - pole koti kombel kohmakas ning tundub palju mugavam. Soetasin kasutatud pika kootud lina. Ma ei mäleta, et oleksin kordagi kartma löönud, et äkki on sidumine liiga keeruline, kuid algus siiski lonkas. Siduma õppisin õpetuste järgi, aga esimestel kordadel hakkas selg ikkagi valutama ja laps vajus ära. Ajaga muutus sidumine lihtsamaks ja mugavamaks.

Teise lapsega soetasin ka uue kootud kandelina, mida väga tihti kasutasin ning millega erinevaid siduseid proovima hakkasin. Kolmanda lapse sünni puhul kinkisin endale rõngaslina, mis on end igati tõestanud ning on tänaseks minu igapäevane abiline.

Mulle meeldib oma lapsi enda lähedal hoida, pakkuda neile turvatunnet ning ise samal ajal ka vajadusel muid asju teha. Suureks inspiratsiooni- ja motivatsiooniallikaks on olnud Facebooki lapsekandmise grupp, mis on viimase aastaga kiirelt kasvanud ja aktiivseks muutunud. Tänu sellele tean, mida kandmise ja sidumise juures silmas pidada, et oleks mugav nii lapsele kui ka kandjale. Tean, miks mõnikord lina väärtus kasutamisega kasvab ning miks on oluline jälgida lina tihedust. Lapsekandmine on ülimalt praktiline, väga mõnus ning suurt rahulolu ja mitmekülgsust pakkuv tegevus."

20171004121206-49942.jpg

 

Miks ja kuidas lapsekandmine emale ja beebile kasulik on ning kuidas last kanda, oleme Emmede Klubis kirjutanud SIIN, SIIN ja SIIN


Kas Sina kannad oma lapsi? Milles? Miks?