Beebi esimesed jalanõud

Beebi esimesed jalanõud

25. Aug 2013, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Nii pea, kui laps kõndima hakkab, küsivad vanemad endalt, kas lapsele peaks kohe jalanõud jalga panema. Ja kui on vaja, siis milliseid osta?  Jalanõude kandmisest räägib lähemalt füsioterapeut Kristine Stalidzane. 

Esimene reegel - jalanõusid võib alles siis kandma hakata, kui laps kõnnib iseseisvalt ilma ema abita!

Mõned arstid soovitavad ka juba roomavale lapsele jalanõud jalga panna, aga Kristine Stalidzane seda ei soovita. 

Kui lapsel on jalanõu jalas, on tema lihased fikseeritud.  Kui laps kõndima hakkab, on tähtis, et ta tugevdaks oma lihsaseid ja liigeseid. Seda selleks, et ta õpiks õigesti kõndima ja jalgade areng jätkuks. Lisaks arenevad ka puusad, vöökoht, jalad ja selg, lisaks oleneb jalgade arengust ka terve selgroo tervis. Seetõttu soovitabki füsioterapeut võimalikult kaua paljajalu käia, et jalg saaks areneda ja tugevneda. 

Jalanõusid võib kanda vaid õue jalutama minnes. Toas ei ole lapsel jalanõusid vaja. See on teine reegel, mis tuleks kindlasti meelde jätta. 

Lisaks leidis füsioterapeut veel ühe miinuse, miks ei tuleks toas jalanõusid kanda. Kui lapse kõndima hakkamisel on soovituslik, et ta saaks erinevatel pindadel kõndida ( matid, vaibad, põrand, kivikesed, muru, kasvõi käbid), et jala arengut toetada, siis jalanõudega seda teha ei saa. 

Millised peaks esimesed jalanõud olema?

Jalanõud ei tohiks olla liiga suured, ega ka liiga väikesed. Soovituslik oleks osta lahtise varbaosaga jalanõud. 

See-eest kannaosa võiks olla tugevalt fikseeritud ja toetatud. Selliseid võiks kanda kuni koolini. 

Laste jalanõud ei pea alati kallid olema, aga nad peavad olema stabiilsed ja mugavad. Et aru saada, kuidas laps ennast nendes tunneb, tuleks neid lapsele poes jalga proovida ja lasta tal ringi jalutada. 

Õigete jalanõude kandmine aitab lapse jalgade ja selja tervist hoida. Kergem on halba rühti ja jalgade asendit ennetada, kui seda hiljem parandama hakata. 

Esimeste sammude nimel!

Emmede Klubi

Huggies ® Step In püksmähkmed pisikestele avastajatele!

20130729125346-45903.jpg

Huggies ® Step In on supervenivad püksmähkmed, mis on mõeldud lastele, kes on just hakanud istuma, roomama ja kõndima.