Beebi areng: 9.elunädal

Beebi areng: 9.elunädal

08. Feb 2013, 10:24 Emmede Klubi Emmede Klubi

Need üheksa nädalat on koos imelised olnud ja iga päev teie ellu midagi uut toonud! Kuidas Sinu beebi kasvab? Kuidas Sul lapse eest hoolitsemisega läheb?
 

Vaata, kuidas ma kasvan!
 

Milline oleks esimene sõna, kirjeldamaks sinu lapse isiksust? Muretu? Õnnelik? Nõudlik? Ükskõik, milline see vastus ka ei oleks, on oluline mõista, et igal lapsel on oma iseloom ja isikupära.

Iga laps on unikaalne, koos oma individuaalsete vajadustega.
Näiteks, kui sa tunned, et su laps on nõudlik või valiv, ei olene see vanema käitumisest, vaid lapse temperamendist ning iseloomust. Kui su laps on nõudlik, üritab ta oma tahtmist saavutada mis tahes viisil. 

Sinu ülesanne lapsevanemana, on mõista lapse temperamenti , kuidas sellele reageerida ja kuidas teie iseloome omavahel sobitada.
 

Beebi hooldus
 

Nohu, kõhulahtisus, oksendamine ...

Varem või hiljem tabab mõni neist hädadest ka Sinu beebit. Kui beebi on haige, ei saa ta ise öelda, kust tal valutab.Sageli paneb just teadmatus vanemaid rohkem muretsema. Helista kindlasti arstile ja räägi, milles mure on. Arst teeb kindlaks, millise haigusega on tegu ja millist ravi see vajab.
 

Sina ja Sinu perekond

 
Sõbrad .... Kas mäletad veel, kes need on?

Kui Sa oled, nagu paljud uued lapsevanemad, on tõenäoliselt laps Sinu elu uus keskpunkt ja aega sõpradele on raske leida. Tegelikult laps ei takista selliseid kohtumisi. Muidugi, ei saa minna kõikjale - suitsune pubi või tihedalt rahvast täis koht ei ole sobilik koos lapsega kohtumiseks, aga näiteks Sinu või sõbra kodus, kus ümbrus on rahulik, on väga tore kohtuda!

Kui sa lähed sõbrale lapsega külla, ära unusta mähkmeid, salvrätikuid ja vahetusriideid kaasa pakkimast!!

Kui ka Su sõbral on lapsi, on teie kohtumised veel toredamad, sest teil on rohkem ühiseid vestlusteemasid.

Kui Sul aga ei ole tuttavaid, kellel on lapsi, aga tahaksid ühistel jututeemadel rääkida, võta ühendust teiste vanematega, kellega koos perekooli kursustel või lapse võimlemistundides käid. Ja loomulikult on ka internetis pereteemalised foorumid, kus saab ühistel teemadel rääkida.
 

Ohtlik!
 

Kas sa teadsid, et Sa ei tohi kunagi oma last raputada? See võib põhjustada pöördumatuid ahjukahjustusi.
Kui beebi nutab ja nutab ja nutab ja ka süles ei rahune, võib see ema lõpuks endast välja ajada. Kui Sa tunned, et ei suuda rahulikuks jääda, pane beebi korraks oma voodisse, hinga sügavalt sisse-välja ja mine kasvõi korraks teise tuppa ja ürita ennast maha rahustada.

Kui ema on närviline, muutub ka laps närviliseks. Kui Sa hoiad ennast rahulikumana, on ka laps rahulikum!

Ka beebi isa saab vahepeal lapse rahustamise üle võtta ning sina saad seni puhata.

 

Jõudu ja tervist nii sulle, kui ka su lapsele!

 

Emmede Klubi