Beebi areng: 45.-46. elunädal

Beebi areng: 45.-46. elunädal

29. Mar 2013, 00:05 Emmede Klubi Emmede Klubi

Milline on teie igapäev? Mida te lapsega ette võtate? Kas tal on juba oma lemmik-inimesed välja kujunenud? Seekord saad rohkem teada beebi 45.-46. elunädalast.

Vaata, kuidas ma kasvan!

Tuleb välja, et juba selles vanuses on lapsel oma lemmik inimene, olgu see siis kas Sina või Su partner. Kuigi see võib olla veidi valus, on see fakt täiesti normaalne. On raske öelda, miks laps endale ühe vanema lemmikuks valib, aga on teooria, et laps valib lemmikuks selle, keda tal on rohkem vaja. Kuid on hea uudis - see ei kesta nii lõputult! Ükskõik, kuidas vaneamd käituvad, ei pruugi see lapse soovi muuta ja ta klammerdub ühe vanema külge. Vaadakem asja positiivset külge - Sa oled õnnelik, et Sul on partner, kes on lapsekasvatuses osavõtlik! Ja tuleb päev, kus laps tahab ka ainult Sinuga olla.

Beebi hooldus

Selles vanuses on beebi teadlik asjade olemasolu kohta - et objektid on olemas isegi siis, kui nad seda ei näe. Sa saad seda oskust tal arendada, mängides mängu "millised asjad on puudu?"

Näiteks näita beebile mänguasja ja seejärel peida see padja või teki alla ära. Kui ta ise kohe asja otsima ei hakka, tee seda ise. Küll ta tuleb mänguga kaasa. Kui see mäng teda ei huvita, üritage peitust mängida.

Peida ennast nurga taha ära ja vahepeal veidi näita ennast. See aitab beebil Sind üles leida. Varem või hiljem hakkab ta Sind imiteerima ja hoopis Sina pead teda üles otsima hakkama.

Pea meeles, et beebiga mängides on oluline tema soove ja vajadusi arvesse võtta - kui ta on väsinud, lase tal pigem puhata!

Sina ja Su perekond

Isaks olemine ei ole nii lihtne kui emaks olemine. Uute rollidega peab harjuma, eriti, kuna see toob kaasa ka uusi väljakutseid ja kohustusi.

Kindlasti olete märganud, et sotsiaalne elu ei ole enam nii aktiivne kui see seda varem oli, kuid see ei tähenda, et nüüd ei võiks enam lõbutseda.

Siinkohal on oluline edukas aja kasutamine ja vastutus.

Kas teadsid, et esmaabi kursuse läbimine võib elusid päästa:

Õnnetusi ika juhtub ja esmaabi tundmine, aitab Sul hädaolukorras edukalt tegutseda. Statistika näitab, et 4-aastastel lastel on suurim lämbumisoht.

Kas Su laps eelistab kumbagi oma vanematest?


Emmede Klubi