Beebi areng: 41.-42. elunädal

Beebi areng: 41.-42. elunädal

25. Mar 2013, 15:55 Emmede Klubi Emmede Klubi

Mis Su lapsele maitseb? Millised on tema maitse-eelistused? Kas Sa oled selle peale mõelnud? Loe täna lapse 41. Ja 42. Elunädala kohta.

Vaata, kuidas ma kasvan!

Kui Su laps ei käi veel lasteaias, või Sul ei ole lastega sõpru, on praegu õige hetk neid leida. Teiste inimestega kohtumine toob nii Sulle kui beebile rõõmu ja on suur tõenäosus, et ka beebi hakkab oma uusi sõpru armastama ja ta tahab nendega aega veeta. Nii väiksed lapsel veel koos ei mängi, aga nad õpivad seda üksteist vaadates.

Kuigi lapsel võivad head kombed olla, ei ole veel soovitatav nii väikeseid lapsi täiesti omaette jätta, sest võib olla ainult üks hetk, kui ta endale liiga teeb. Lapsed võivad ka üksteisele liiga teha, nii et valva neid.

Beebi hooldus

Selles vanused armastavad paljud lapsed näiteks banaani, kurki, küpsiseid või õunatükke näpuvahelt süüa. Kuigi võib tunduda, et beebile meeldib rohkem toiduga mängida kui seda süüa, ei ole see ainult meelelahtutus, vaid arendab ka peenmotoorikat.
Lõigates lapsele liha, köögivilju ja muid toiduaineid väikesteks tükkideks, arvesta, et need võiks olla umbes sõrme suurused. Lämbumise vältimiseks ära lase beebil iialgi üksi süüa.

Sina ja Su perekond

Kui Sa olid rase, kas te arutasite partneriga lapse kasvatamist puudutavaid küsimusi? Enamik paare seda ei tee, aga isegi, kui te seda tegite, ei saa iial ennustada olukordi, mis võivad ette tulla.
Teine asi on mõista, et teoreetilised teadmised ja praktika võivad väga erinevad olla. Näiteks, kui Sa plaanisid paarikuuse beebi kõrvalt kodus tööd tegema hakata, võid nüüd aru saada, et see ei olegi nii lihtne, kui esmapilgul tunduda võis.

Lapse kasvatamise küsimused võivad partnerite vahel tihti vaidlusi ja isegi konflikte tekitada. Enamasti esineb erimeelsusi sellistes küsimustes, nagu vabadus ja distsipliin, sõltumatus/sõltuvus. Ilmselt on need küsimused teil tekkinud viimaste kuude jooksul, mil laps hakkas rohkem ringi liikuma. Kui palju last piirata ja kui kaugele tuleks tal minna lasta? Kas ja kui ranget distsipliini lapsele vaja on?

Pea meeles, et iga vanem, kes last kasvatab, toetub oma kogemustele ja nendes küsimustes tuleks kompromissini jõuda. Arutage põhjalikult ja selgitage välja, mis on vastuvõetav ja mis mitte.

Pildista oma last!

Kas Sa oled seda siiani teinud?

Esimene eluaasta on nii põnev ja laps areneb ja muutub kiiresti. Nii et usun, et Sa ei kahetse, kui beebist ilusaid pilte teha lased.
Hiljem on neid toredaid hetki erinevast vanusest armas meenutada. Ära unusta kõiki neid ilusaid pilte ka fotoalbumisse panna!
 

Emmede Klubi