Beebi areng: 39.-40. elunädal

Beebi areng: 39.-40. elunädal

22. Mar 2013, 16:54 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui Su beebi oli just siia maailma saabunud, sõi ja magas ta palju, et taastada tugevust ja kasvada. Ja mitte miski ei hoidnud teda ärkvel. Aga kuidas on selle asjaga nüüd? Loe rohkem, et saada teada, mis toimub lapse 39.-40. Elunädalal.
 

Vaata, kuidas ma kasvan!
 

Nüüd, kui laps on juba üle 9-kuune, on ta palju üleval, sest tal on nii palju asju, mida näha ja õppida! 

Kuid võimetus ise magama jääda võib põhjustada lapsele üleväsimust ja ärevust. Sellisel ajal tuleks une soodustamiseks muuta keskkond lõõgastavaks ja hämaraks ja võiks minna magamistuppa. Te võite vaadata pildiraamatut või lihtsalt suurel voodil lamada.

Paljud lapsed magavad selles vanuses 3 korda - kord hommikul, kord lõunal ja kord õhtul, aga on ka palju lapsi, kes on ühest unest juba loobunud. Kui Su laps kasvab suuremaks , suudab ta hommikul kauem üleval olla.

Sõltuvalt lapsest, võib hommikuse või pärastlõunase une ära jätta.
 

Beebi hooldus
 

Beebie ei meeldi kõrvaklappidest muusikat kuulata. Kindel?
Aga pea meeles, et lapse kõrvad on tundlikumad ja tema jaoks peaks muusika vaiksem olema.
 

Sina ja Sinu perekond
 

Kas Sa sooviksid leida töö ja perekonna vahel tasakaalu? Paljud emad töötavad osalise tööajaga ja tänapäeval võib leida võimalusi, kuidas lühendada tööpäevi või tasakaalustada töö ja pereelu.

Lisaks on palju tööandjaid, kes ei soovi head töötajat kaotada ja üritavad kodus töötamist toetada. Kõik on siinkohal kinni tööandja armus. Mõtle välja, milliseid ettepanekuid Sa saaksid talle teha ja ole valmis aruteluks!
 

Nagu orav rattas....


Kas teadsid, et mõnikord inimesed ei saa aru, mida need vanemad kodus teevad?

 Võib-olla on ka Sinult küsitud - mida Sa siis terve päev ka teed?

Inimesed, kellel ei ole lastega kokkupuudet, või on sellest liiga palju aega möödas, ei mõista seda, mida sa päev läbi teed - söötmine, mähkmevahetus, söögitegemine, jalutamine, mängimine, vannitamine, pesupesemine ja muud igapäevased tegemised.

Nii et ürita olla nendes küsimustes neutraalne - Sa tead ise, kui unikaalne ja imeline sa oled ja leiad aega ka muudeks asjadeks peale nende igapäeva tegevuste.

 
Tunned sa ennast vahel nagu orav rattas?

 

Emmede Klubi