Beebi areng: 37.-38.elunädal

Beebi areng: 37.-38.elunädal

20. Mar 2013, 13:31 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kas Sul on tekkinud tunne, et beebi jõuab igale poole? Kas ta sorteerib Su pesukappi ja ronib trepist üles? Kui nii, siis on ta tõeline maailma avastaja! Sel korral saad Sa rohkem teada beebi 37. Ja 38.elunädalast.
 

Vaata, kuidas ma kasvan!
 

Mõned lapsed on kartmatud avastajad, kes õpivad pidevalt uusi territooriumeid tundma. Eriti põnevad on kõik, mis on asuvad maast kõrgemal - ta tahab teada, mis seal üleval on! Nendele lastele tunduvad mänguasjad igavad ja nad tahavad tutvuda kõigi ümbritsevate asjadega, sest need on nii põnevad!

Ära sellest heitu! See on võimalus teile mõlemile koos avastusretkele minna! Kui aga laps kardab maailma avastada, võta tal alguses käest kinni ja tehke seda koos - järgmine kord julgeb ta juba ka üksi avastama minna!

 
Beebi hooldus.
 

Kas Sa oled juba lapse hoidja juurde viinud? Mitte ema või usaldusväärse sõbra kätte, vaid tõelise lapsehoidja kätte? See on tõeline väljakutse ja vastutus. Ükskõik, millise lapsehoidja kätte Sa oma lapse jätad, veendu, et lapsehoidja oleks vastutustundlik, kogenud ja hästi ettevalmistunud.
Tõenäoliselt tunned Sa ennast turvalisemalt, kui tutvud enne lapse hoidjale jätmist viimasega põhjalikult.
 

Sina ja Sinu perekond.
 

Voodielu puudumine. Kui see kirjeldab Sinu ja partneri voodielu, on aeg romantika ellu äratamiseks.

Ära muretse, sellist olukorda tuleb peale sündi erinevatel põhjustel ette. Vahel on mõlemad vanemad lihtsalt väsinud.
Vaatame nüüd tegelikkust: ema ja isa roll kestab ööpäevas 24 tundi ja 7 päeva nädalas ja lapse eest pidev hoolitsemine on väsitav ja võtab pea kogu energia.

 

Võib-olla on emal päeva jooksul lapsega olnud nii palju füüsilist kontakti, et puudutused on õhtul viimane asi, mida ta tahab. Siinkohal tuleksid appi aja juhtimine ja tööjaotus.
 

Lapse areng.
 

Kas Sa teadsid, et beebi huvi väikeste esemete vastu aitab tal arendada pinsetihaaret?

Kui beebi üritab väikeseid asju haarata, teeb ta seda alguses terve käega, aga aja jooksul õpib ta asju pinsetihaardega üles võtma - asju pöidla ja nimetissõrme vahele võtma.

 

Iga päev täis uusi avastusi!

 

Emmede Klubi