Beebi areng: 29.-30. elunädal

Beebi areng: 29.-30. elunädal

11. Mar 2013, 08:27 Emmede Klubi Emmede Klubi

Sulps, sulps! Kas Su beebile meeldib vannis mängida? Võib-olla meeldib talle Sind veega pritsida? Ja kui ta kogemata ka ennast pritsib, võib ta nutma hakata. Seekord räägime beebi 29.-30. Elunädalast.
 

Vaata, kuidas ma kasvan!
 

Olen kuulnud, et vannis õpivad lapsed kõige esimesena mängima. Selles vanuses oskab beebi juba tihti ka ise istuda, mis annab talle omakorda võimaluse vannimänguasjadega mängida, vett ühest anumast teise kallata ja shvammiga mängida. Võid ka kannust tema lähedale kallata, et ta üritaks veejuga kinni püüda.

Võite taustaks ka laule laulda.
 

Beebi hooldus.
 

Kuidas Su beebi öösel magab? Kas ta ärkab öösel tihti või magab terve öö? Nüüd, kui beebi on vanem, kui 6 kuud, saate rohkem tõsistele unerituaalidele keskenduda, et beebi paremini magaks.

 Nüüd on õige aeg lapsele unerituaalide ja ise magama jäämise õpetamiseks.

Kuid pea meeles, et mõni laps õpib terve öö magama, teistega võib see keerulisem olla. Kõige tähtsam on olla kannatlik. Ära heitu peale esimest ebaõnnestunud katset. See protsess ei käi üleöö.

Kui Sa oled lapse esimesest elupäevast tema igale nutule kohe reageerinud, arvad Sa ilmselt, et on liiga raske ja julm kuulata, kuidas laps nutab ja mitte midagi teha.

See ei pea nutuga käima.
 

Sina ja Sinu perekond.
 

Keegi pole öelnud, et lapsevanemaks olemine on lihtne. Aga ilmselt Sa ka ei teadnud, et see nõuab nii palju tööd ja vaeva.

Viimasel seitsmel kuul olete te partneriga ilmselt pidevalt väsinud olnud, sest lapsega on nii öösel kui päeval palju tegemist, lisaks on vaja teha ka kodutöid ja ka teineteisega tahaks aega veeta.

Kui te tunnete, et olete omadega täiesti läbi, on aeg maha istuda ja prioriteedid paika panna, et mõista, kuidas oma elu korraldada.


Beebi toitumine.
 

Kas Sa teadsid, et beebile ei soovitata esimesel eluaastal mett anda?

Kuigi vanarahvas usub, et mesi on imeravim, võib see beebidele allergiaid ja botulismi põhjustada.

 

Tervislikku üleskasvamist!

 

Emmede Klubi