Beebi areng: 23.-24. elunädal

Beebi areng: 23.-24. elunädal

02. Mar 2013, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuidas Su laps magab? Mida ta sööb? Mis on lapse arengus uut? Seekord räägime beebi 23.-24. Elunädalast.


Vaata, kuidas ma kasvan!


Kolm, kaks, üks...head ööd, beebi! Kui see ainult nii lihtsalt käiks. Kuigi selles vanuses magab beebi tavaliselt kaks korda päevas, oled ehk isegi märganud, et sa vajad tema uinakuid rohkem, kui siis, kui ta beebi oli. Just selleks, et majapidamistöid teha, sest enamasti neid beebi ärkveloleku hetkedel enam nii lihtsalt teha ei saa.


Nii, nagu kõigil meil, on ka beebidel oma isikupära ja iga laps vajab individuaalset päevareziimi ja uneaegu. Mõned beebid magavad mitu korda päevas, samas, kui teised beebid magavad ainult kord päevas ja seda pikalt. Paljud selles vanuses beebid teevad väikese uinaku hommikul, pärastlõunal ja õhtul.
Kuid paljud beebid jätavad ka õhtuse uinaku vahele ja see võimaldab isal peale tööpäeva rohkem beebiga tegeleda.

Milline su lapse päevareziim ka ei oleks, pea meeles, et kõik lapsed ei vaja ühepalju und.


Beebi hooldus.


Kas Sa toidad veel rinnaga? Arstid on arvamusel, et imetamine tugevdab beebi immuunsüsteemi ja rinnapiimast saab laps kõik vajalikud vitamiinid kätte.
Peale 1-aastaseks saamist võib juba mõelda imetamise lõpetamisest, kui selle jaoks peab otsus tulema ema seest ja ema poolt, mitte välise surve tulemusel.


Sina ja Sinu perekond.


Tõenäoliselt ei teadnud sa enne, kui kulukas võib lapsekasvatamine olla? Võib-olla tunnete nüüd oma pere eelarves puudujääki - mähkmed, riided, käru, autoiste, mänguasjad, ravimid ja muud kulud.

Et kulutusi kontrolli all hoida ja tasakaalustada, soovitame luua eelarve ja sissetulekute graafiku.
See aitab oma sissetulekutest ja väljaminekutest paremat ülevaadet saada ja samuti aitab mõista, mis asjad on olulised ja mis vähemolulised.

Sellised asjad, nagu tass kohvi või saiakese igapäevane kohvikust ostmine võib kuu jooksul kokku teha juba märkimisväärse summa.


Beebi toitumine.


Kas Sa teadsid, et lisasöögiga alustades muutub beebi kaka tahkemaks ja tumedamaks? Selline muutus toimub varem või hiljem.


Edu lapse kasvatamisel!


Emmede Klubi