Beebi areng: 19.-20.elunädal

Beebi areng: 19.-20.elunädal

25. Feb 2013, 10:16 Emmede Klubi Emmede Klubi


Kuidas Sa ennast tunned? Ilmselt oled Sa juba selgeks saanud, et ema töö ei ole mitte ainult kõige toredam, vaid kohati ka kõige raskem töö maailmas. Kuidas oma beebit kasvatada? Seekord räägime teile beebi 19.-20.elunädalast.
 

Vaata, kuidas ma kasvan!
 

Kas ma saan beebi ära hellitada? Ühesõnaga öeldes - ei, kuigi Sa oled võib-olla vastupidist kuulnud.

Nüüd, kui Su beebi ei ole enam vastsündinu, võid olla mõnelt sugulaselt, sõbralt või tuttavalt kuulnud märkusi, et Sa oled oma pisikese ära heliitanud, andes talle, mida ta tahab - näiteks võttes ta nutma hakates kohe sülle.

Kuid see ei ole tõsi. Kui Sa reageerid lapse nutule ja vajadustele, aitab see tal ennast turvaliselt tunda ja maailma usaldada.

Tegelikult on uuringud näidanud, et need beebid, kelle vanemad on nende nutule kiiremini reageerinud, on iseseisvamad, kui need beebid, keda on rangemalt kasvatatud. 

Loomulikult see ei tähenda, et Sa peaksid alati momentaalselt kõik pooleli jätma, kui beebile midagi ei meeldi - ta võib vahel paar minutit oodata küll, kuni sa oma telefonikõne ära lõpetad või ette võetud tegevuse lõpetad.
 

Beebi hooldus.
 

Sa istud laua taga ja sööd kui laps järsku Sinu taldriku pealt toitu haarab ja selle endale suhu topib. Kui selline tegevus kordub titi, näitab beebi Sulle sellega, et ta on valmis lisatoitu proovima.

Arstid soovitavad lisatoiduga alustada umbes 6 kuu vanuselt, kui beebi sööb rinnapiima. Kui aga beebi on pudelipiima toidul, võib lisatoiduga alustada umbes 4-kuuselt.

Kuid kui beebi selles vanuses veel lisatoidu vastu huvi ei tunne, võiks sellega veel veidi oodata.
 

Sina ja Sinu perekond.
 

On aeg mõelda rasestusvastaste vahendite peale!

Vahendid, mida Sa enne lapse saamist kasutasid, võivad olla vananenud ja oleks vaja minna arsti juurde, et ta saaks sulle parimaid variante pakkuda.

Näiteks, kui Sa kasutasid diafragmat, võib Sul nüüd seda teises suuruses vaja olla.

Kui Sa toidad rinnaga ja tahaksid rasedusvastaseid tablette võtta, konsulteeri oma arstiga, et ta saaks sulle kirjutada tabletid, mille hormoonisisaldus ei mõjuta beebit.
 

Tea, et tupe kuivus imetamise ajal on täiesti normaalne nähe. Seda probleemi aitavad lahendada erinevad libestid.
 

Loe beebile raamatuid!
 

Kas sa teadsid, et nüüd on hea aeg beebile raamatuid tutvustada?

Kahjustuste tekkimise vältimiseks vali raamat, mis on paksude lehtedega või tugevast materjalist - mida laps ei saa väljatõmmata või närida. Ja pea meeles, et alati ei pea lapsele terveid lugusid lugema - piisab ka toredate värviliste piltide vaatamisest ja seletamisest.

 

Millal alustasid Sina beebile raamatute lugemist?

 

Emmede Klubi