Beebi areng: 17.-18. elunädal

Beebi areng: 17.-18. elunädal

21. Feb 2013, 11:59 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kas Sa oled märganud, kui toredasti laps juba maailma uurib? Ta mängib! Ja Sina võid olla tema armsaim mängukaaslane! On aeg 17.-18.elunädala tutvustamiseks!


Vaata, kuidas ma kasvan!


Maailm on Su beebi jaoks nagu üks suur mänguväljak, kus iga uus ese või inimene on uus atraktsioon, mida käte ja suuga lähemalt uurida. Ära muretse, kui sa ei ole talle järjest uusi huvitavaid mänguasju ostnud - ka puulusikas on tema jaoks väga huvitav!

Sa saad talle ka ise kõrinaid valmistada - täida läbipaistev plastikpudel erinevate värviliste esemetega või toiduga ( näiteks pasta, tatar ja riis). Sulge pudeli kork lapsekindlalt. Teine variant on pudelisse vett kallata ja sinna sobivaid pisikesi värvilisi esemeid ringi hõljuma panna.
 

Beebi hooldus
 

Kas Sa sooviksid minna kinno või pärastlõuna iseendaga veeta? Ainus probleem on, et Sa toidad last rinnaga ja kardad temast pikemaks ajaks eemale minna, sest kardad, et ta ei ole nõus pudelist sööma. Või üritad Sa pudelist toimist vältida, et laps rinnast ei võõrduks? Ükskõik, milline probleem sul pudeliga seoses ei ole, saad selle lahendada, kasutades pudeli asemel söötmiseks tassi. Praeguses vanuses võib teda juba tassist jooma harjutada ja peagi Sa saadki paariks tunniks lõõgastuma minna,
 

Sina ja Sinu perekond
 

Kui Sul on plaanis lähikuudel tööle naasta, on aeg mõelda lapsehoidja leidmise peale-

Selleks võib olla lapse isa või mõni hea sõber - enne kõike keegi, keda Sa usaldad!


Õhuvannid
 

Kas Sa teadsid, et lapsele meeldib õhu käes mängida? Kui vastsündinud beebid eelistavad riides olla, meeldib 4-5 kuustele lastele pigem paljalt või mähkmeväel olla.

See annab talle võimaluse ka aru saada erinevustest, kui tal on riided seljas ja kui ta on paljas.

Pea meeles, et tuba oleks seejuures piisavalt soe, et lapsel oleks mugav ja tal külm ei hakkaks.

 

Kas Sa lased lapsel "õhuvanne" nautida?

 

Emmede Klubi