Beebi areng: 15.-16.elunädal

Beebi areng: 15.-16.elunädal

20. Feb 2013, 12:24 Emmede Klubi Emmede Klubi

Mis on uut Sinu lapse arengus? Millised oskused on ta juba omandanud? Seekord räägime Sulle lapse 15.-16. Elunädalast.

 

Vaata, kuidas ma kasvan!

 

Sa asetad lapse ette värvilise mänguasja, ta üritab seda haarata - ja ebaõnnestub. Vaene pisike! Selles vanuses võib veel haaramine ebaõnnestuda, sest silma ja käe koordinatsioon alles areneb.

 

Siinkohal saad sa beebit aidata- järgmine kord, kui Sa talle mänguasja ulatad, oota, kuni ta seda puudutab ja enda kätte võtab.

Kui sa oled kannatlik ja rahulik ja aitad teda asjade haaramisel, aitab see tema silmi ja käsi samaaegselt arendada.

 

Beebi hooldus.

 

Beebikõõm- pruunikas või kollakas koorik lapse peanahal ei ole ebatavaline ja selle pärast ei pea muretsema. Siiski, enda meelerahuks võid proovida järgnevat meetodit, et koorik kaoks kiiremini. Võta beebiõli või veel parem, oliiviõli, määri kooriku koha pealt peanahk sellega kokku ja lase 15 minutit peas imenduda. Seejärel kammi juuksed pehme harjaga läbi ja pese lapse pea šampooniga puhtaks.

Kui ka See ei aita, räägi sellest järgmisel visiidil oma perearstile.

 

Sina ja Su perekond.

 

Nüüd, kui sul on laps, on ilmselt kõigil arvamus, et nad peaksid Sind õpetama, kuidas oleks oma last õige kasvatada. Arvatavasti oled sa ka aru saanud, et ei ole vahet, kas Sa seda soovid või mitte- oma nõu tahavad inimesed jagada igal juhul.

Aga mida siis tuleks teha?

Selle asemel, et nende nõuannetele vastu vaielda, kuula nad rahulikult ära. Võib-olla saad ka häid nõuandeid kuulda -esimestel kuudel, kui Sa võid veel segaduses olla, sest kõik on nii uus, võib see isegi kasuks tulla.

 

Samas võib pidev soovimatu nõu mõjutada enesehinnangut ja usku vanemliketesse võimetesse.

Pea meeles - ainult sina tead, mis on sinu beebile parim!

Mõne aja pärast leiad, et mõne usaldusväärsete ja lähedaste nõuanded ja arvamused aitavad Sul ka last igapäevaselt kasvatada.

Aga nüüd, kui sa nõuandeid kuulad, oskad sa naeratades öelda"Tänan teid" ja jutu sellega ära lõpetada. Aga kuidas käituda inimesega, kes selle vastusega rahule ei jää? Talle võid öelda: Ma hindan Sinu nõu, kuid meie teame, et see, mida me teeme, on õige!"

 

Kaitse beebit päikese eest!

 

Kas Sa teadsid, et beebi õrn nahk on päikese suhtes eriti tundlik?

Laps vajab päikese vastu kaitset. Lapsepõlves saadud päikesepõletused kahekordistavad nahavähi tekkimise tõenäosust.

Kahjuks ei ole päikesekreemid ja -õlid alla 6-kuustele imikutele soovitatavad, sest puuduvad tõendid, et kreemi keemilised koostisosad oleksid beebile ohutud.

Kaitse last - hoia teda ereda päikesevalguse käest eemal, kata ta riietega, vaata,et laps kannaks mütsi või kapuutsi ja ka kärus hoides ei pääse päike otse lapsele peale paistma.

 


Emmede Klubi