Beebi areng: 10. elunädal

Beebi areng: 10. elunädal

11. Feb 2013, 09:05 Emmede Klubi Emmede Klubi

Nüüd tagasi vaadates tundub, et alles üksi olid Sa veel rase. Aga nüüd oled Sa juba mõnda aega ema olnud... Aeg läheb nii kiiresti! Seekord on käsil 10. elunädal.
 

Vaata, kuidas ma kasvan!
 

Löö, vehi, siruta! Selles arengujärgus on beebi oma käsi ja jalgu rohkem liigutama hakanud.

Nagu sa oled märganud, vehkleb ta asjade suunas ja üritab läbi õhu kõndida, justkui oleks tal sõtkumiseks nähtamatud jalgrattapedaalid.
 

Alguses töötavad beebi silmad eraldi. Mingil hetkel üritavad nad silma ja käe koostööl asju haarama hakata. See nõuab nendelt tõesti suurt pingutust, et oma eesmärki saavutada. Natukese aja pärast ta oskab asju juba nii muuseas ära kahmata, nii et - vaata ette!
 

Sel ajal hakkab beebi ka oma kätega mängima, uurib neid ja üritab neid endale suhu panna. Ka see on tema jaoks omaette saavutus, sest ta on õppinud käsi suhu toppima!
 

Beebi hooldus.
 

Kui sa oled üks nendest õnnelikest vanematest, kelle beebi magab kogu öö ja kes on hästi puhanud, võid sa hommikul voodist energiat täis ja rõõmsana ärgata.

Kui sa oled aga oled sellises olukorras, nagu enamik vanemaid, kelle laps vajab öösel söötmist, tähendab see, et magamine ja puhkamine tuleb ilmselt mõneks ajaks edasi lükata.

Nüüd on aeg kaaluda lapse unega seoses edasisi plaane.

Selleks on mitmeid võimalusi:

On võimalik panna beebi oma voodisse magama, on võimalik beebi enda kaissu magama võtta ja on võimalik valida, kas laps magab teie toas või oma toas jne. Oluline on valida variant, mis sobib just teie perele ja teie lapsele. Milline nendest võiimalustest kõlas teile kõige sobivamana? Valik on Sinu kätes!
 

Sina ja Su perekond
 

Ära muretse, kui sa pole praeguseks kaotanud kõike seda kaalu, mida sa raseduse ajal juurde võtsid. Keha kasvab ja kasvatab beebit 9 kuud ja ei saagi eeldada, et kaal kaob üleöö. Enamike emade puhul kaovad need lisakilod iseenesest paari kuu kuni aasta jooksul peale sünnitust.

Kui sa toidad rinnaga, kaob kaal kiiremini kui nendel, kes toidavad lapsi pudelist. Sinu rasvavaru on looduse poolt ette nähtud, et beebi ei peaks nälga taluma ja saaks piima.

Kaalukaotus sõltub ka ainevahetusest, mis kipub peale sünnitust muutuma.
 

Pole tähtis, kui suur su kaal just hektel on, tähtis on säilitada tervislik ja toitaineterikas tasakaalustatud toitumine, et Sul oleks energiat enda ja beebi eest hoolitsemiseks. Proovi süüa rohkem puu- ja köögivilju ja valida madala rasvasisaldusega toite.

 
Selleks, et vormi taastada, võid vaikselt kergeid harjutusi teha, See täidab sind värske energiaga. Äkki on sinu elukoha lähedal ka mõni suurepärane koht, kuhu koos beebiga võimlema minna? Ka sinna kohale jalutamine teeb sulle head.

Mine juba täna koos sõbranna ja beebiga pikale jalutuskäigule!
 

Beebi silmad
 

Kas teadsid, et beebi silmavärv muutub umbes pooleaastasena õiget värvi?

Kuigi, sinnani võib lapse silmavärv varieeruda. Pruunid ja tumerohelised silmad jäävad enamasti sama värvi, aga sinised ja hallid silmad võivad mitu korda enne värvi muuta, kui see püsivaks jääb.

 

Mis värvi on Sinu lapse silmad?

 

Emmede Klubi