Austraalias jäävad vaktsineerimata laste vanemad ilma veel ühest toetusest

Austraalias jäävad vaktsineerimata laste vanemad ilma veel ühest toetusest

06. Jul 2018, 21:55 Emmede Klubi Emmede Klubi

Austraalia valitsus muutis riigi niigi suhteliselt karmi vaktsineerimispoliitikast äsja veel karmimaks. Sotsiaalministri Dan Tehani sõnul kaotavad vanemad, kes oma lapsi ei vaktsineeri, veel ühe osa lastega peredele mõeldud toetustest.

"Immuniseerimine on kõige ohutum viis laste vaktsiinvälditavate haiguste eest kaitsmiseks," selgitas Tehan. "Vanemad, kes ei immuniseeri oma lapsi, panevad ohtu nii enda kui ka teiste inimeste lapsed."

Juba 2015. aastast on Austraalias keelatud loobuda vaktsineerimisest religioossetel, filosoofilistel ja teistel usulistel põhjustel (lubatud on mittevaktsineerimine meditsiinilistel põhjustel). Paljudes osariikides kehtib seadus, mis ei luba vaktsineerimata lapsi huviringidesse ega lastehoidudesse.

2016. aastal kaotasid vanemad, kes ei vaktsineeri oma lapsi, iga aasta lõpus makstava lapsetoetuse lisa - umbes 544 USA dollarit. Muudatuste tulemusena vaktsineeriti ära 246 000 varasemalt vaktsineerimata last ja vaktsineeritus riigis tõusis 92.2 protsendini.

Tänavu 1. juulist kaotavad vaktsineerimisvastased vanemad osa väiksema sissetulekuga peredele mõeldud toetusest - iga vaktsineerimata lapse kohta 21 USA dollarit iga kahe nädala tagant.

Sotsiaalministri sõnul on lapsevanematel nüüd mitte ainult kord aastas, vaid pidevalt meeldetuletus, et lapsi tuleb vaktsineerida.

Eestis on vaktsineerimata laste hulk viimastel aastatel pidevalt kasvanud, küll veel mitte üle kriitilise piiri - vaktsineerimisest loobuvad umbes nelja protsenti laste vanemad. 

(Allikas: IFL Science)


Kas Sina pooldad sellist vaktsineerimispoliitikat nagu Austraalias?