Alusetult tütre väärkohtlemises süüdistatud paar sai lapse tagasi

Alusetult tütre väärkohtlemises süüdistatud paar sai lapse tagasi

03. May 2017, 11:15 Emmede Klubi Emmede Klubi

Suurbritannia paari Craig Stillwelli (23) ja Carla Andrewsiga (23) juhtus kohutav eksitus: nende tütar Effie võeti vanemate käest ära, kui ta oli vaid kolmekuune, ning lapse isa arreteeriti kahtlustatuna lapse kallal vägivallatsemises. Alles kaheksa kuud hiljem said spetsialistid aru, et laps kannatab haruldase haiguse all ning Craig ja Carla pole teinud muud, kui püüdnud oma tütart aidata.

Selleks ajaks, kui Effie sai kolmekuuseks, olid tema vanemad tüdruku tervise pärast muretsedes arstide poole pöördunud juba 17 korda. Nad kurtsid, et Effie on tihti haige ja magab liiga palju. Arstid kinnitasid iga kord, et lapsega on kõik korras. Kui tüdruk sai kolmekuuseks, tekkisid tal isa süles olles krambid. Haiglas selgus, et lapsel on ajuverejooks.

Kuna selline vigastus tekib tavapäraselt suurema trauma järel, kahtlustasid arstid, et tegemist on raputatud lapse sündroomiga. Laps suunati sotsiaalhoolekandesse ning Craig vahistati kahtlusalusena. Loo uurimiseks kulunud pikkade kuude jooksul said vanemad Effiet näha vaid paar korda nädalas, sotsiaaltöötaja valvsa pilgu all.

Murest murtud Carla hakkas sümptomitele toetudes ise uurima, mis Effiel viga võiks olla. Ta leidis, et kõik tüdruku sümptomid - õhuke, peaaegu läbipaistev nahk, kergesti tekkivad sinikad, lõhkevad veresooned - vastavad Ehlers Danolsi sündroomile. Arstid teostasid vajalikud uuringud ning Effiel diagnoositigi EDS.

Süüdistused väärkohtlemises võeti tagasi ning Effie sai naasta koju. "Olla süüdistatav oma beebile haiget tegemises, kui tegelikult armastad oma last rohkem kui midagi muud, on tõeline piin," ütles Craig Stillwell. "Me oleme läbinud teekonna põrgusse ja tagasi, võideldes Effie tagasi saamise nimel. See on olnud iga lapsevanema õudusunenägu."

Carla, Craig ja Effie, jälle koos:

(Allikas: Express, Fotod: Facebook)