Aita meil selgitada välja parimad ning halvimad jõulukingitused beebile!

Aita meil selgitada välja parimad ning halvimad jõulukingitused beebile!

18. Nov 2014, 08:02 Kristina Emmedeklubi.ee Kristina Emmedeklubi.ee

Jõulud ei ole enam mägede taga ning see tähendab, et õige pea algab taas kingitrall. Kui kingitus tuleb teha pisikesele beebile, on sõbrad ja sugulased tavaliselt pisut peata olekus. Mida vajab üks väike tita?

 

Kõik need ülinunnud pehmed kaisuloomad, mida tegelikult lõpuks tolmu koguma jäävad, mida on alati liiga palju ning minema neid ka visata ei raatsi. Kõik need karjuvad, värisevad ja plinkivad mänguasjad, millele „arendav” on kirjutatud...

 

Anna meile teada, millised on sinu meelest kõige toredamad/vajalikumad ning ka kõige kehvemad asjad, mida ühele kuni aasta vanusele lapsele jõuludeks kinkida!
Teie mõtted ja nõuanded kogume kokku ning sellest valmib üks vahva „Beebipäeviku” episood, mida sinagi oma lähedastega jagada saad!

19. Nov 2014, 10:16

Ma arvan et mingid arendavad mänguasjad. Fisher-Price pakub neid palju.

Ma kohe pean siin kaasa noogutama - papist raamatud olid ka minu laste suured lemmikud ja arenguspetsialistid ütlevad, et lapse peenmotoorikale on raamatu "lappamine" väga arendav.

koaala koaala 12. Nov 2014, 14:04

See nüüd sõltub ilmselt väga palju lapsest, aga minu tüdruk (tänaseks juba 2,5-aastane) oskas juba alla aastasena tunda rõõmu raamatutest - ikka tugevast papist, soovitavalt sellised, mis ka mingit häält tegid. Neid võis ta lõpmatuseni uurida ja lehitseda, vahel natuke lõhkus ka, aga üldiselt mitte väga. Seega oli ka tema esimeste jõulukinkide hulgas paar sellist "beebikindlamat" raamatut, mis talle väga meeldisid.

Mis puutub pehmetesse loomadesse, siis mina neid ka üldiselt heaks kingiks ei pea, sest neid koguneb kuidagi märkamatult palju ning vähemalt minu laps nendega üldse ei mängi. Siiski - esimesteks jõuludeks sai ta minult ühe mõnusa ja pehme kaisukaru ning see ongi nüüd tal lemmik kaisukas. Seega, neid võib olla, aga üle ei tasuks pingutada ja kui teed kingi võõramale lapsele, tasuks vanematelt vast küsida, mida kinkida.

Minu lapsele meeldisid beebina üldiselt väga häält tegevad mänguasjad. Igasugused mängutelefonid on alati ta lemmikute hulka kuulunud - neid piuksutas ta kohe tükk aega suurima huviga ja tõele au andes on mõned beebieas ostetud titetelefonid praegugi veel mängus.

Vanaisalt sai tüdruk esimesteks jõuludeks käimistoe - sellise, kus on mängukeskus ka küljes. Esialgu ei julgenud me seda talle veel nii-öelda vabalt kätte anda, kuna siis ta veel ise eriti kindlalt ei seisnud ja kartsime, et kukub. Sidusime selle diivani jala külge kinni ja siis sai laps seal ees istuda ning neid mängukeskuse nuppe vajutada. See meeldis talle küll väga.

Ma usun, et tegelikult on väga raske niimoodi üheselt soovitada, mis on head ja mis halvad kingid. Iga vanem peaks vaatama oma last: millega talle meeldib tegeleda, millised mänguasjad ja tegevused teda rõõmustavad ja talle huvi pakuvad. Kindlasti ei peaks kinke olema liiga palju, muidu ei suuda laps neist ühelegi õieti tähelepanu pöörata, sest kõike on lihtsalt liiast tema jaoks.

Kahtlemata ei ole kõik pehmed kaisuloomad automaatselt "saatanast", ainus häda on see, et alati kui inimesed jäävad jänni, mida kinkida, haaravad nad kuskilt poeriiulilt ikka mõne karvase looma kaasa. Minu koju on neid praeguseks lausa prügikottide viisi kogunenud ja me ise oleme vist ehk ainult 2 ostnud. Selge, et ka suurem laps valib sellest hunnikust paar üksikut lemmikut ning ülejäänud lihtsalt koguvad tolmu.
Seega võikski mõelda, et milliste kinkide saamine rohkem rõõmu võiks valmistada. Esimesel eluaastal ongi ju pigem ema see, kes nende kinkide üle rõõmu tunneb. 😉

Räägime kuni aastasest lapsest. 😀

Irinaaa Irinaaa 12. Nov 2014, 00:19

Oleneb vanusest...

maiks21 maiks21 11. Nov 2014, 22:27

Ma ei tea minul mõlgub mõtteis kotttool pojale kinkida. Kindlasti ei kingi ma talle mingeid mõtetuid asju nt. Kõristid vms.

stuffu stuffu 11. Nov 2014, 15:02

Minu arust on küll pehmetel kaisukarudel (loomadel) mõte täitsa olemas, kui jõuludeks ainult üks kingitakse. Mõte seisneb nimelt selles, et ka minule kingitud kaisukaru esimesteks jõuludeks on siiani alles ning väga hästi hoitud ning lapsena oli see mul igalpool kaasas. Sellepärast võib üks kaisukaru olla väga sümboolse tähendusega. Parima jõulukingi titale aga saab siis, kui tead mida kindlasti vaja on või mis kestaks aastaid lapse huviorbiidis. Näiteks kingiti minu väiksemale õele esimesteks jõuludeks kiikhobu, selline millega ta saab ka nüüd 6-aastasena kiikuda kui tal vähegi tahtmist on. Olen märganud, et see kiikhobu meeldib ka paljudele teistele lastele, kes õel külas on käinud.
Ehkki titad ei pea kingitustest väga lugu, oleneb muidugi laspest ja vanusest, aga enamasti on nad ükskõiksed nende suhtes,vähemalt kuni esimese eluaastani, seega leian, et mõtetuid mänguasju tõesti pole mõtet kinkida, kui siis ainult midagi, mis tõesti võiks olla asi kogu eluks. Palju armsam oleks kui keegi filmiks või pildistaks tita esimesi jõule ning see oleks palju etem kui mõni mõtetu vidin.