Adik Levin: Riigikogu peab kaitsma Eesti lapsi kunstpiimasegude eest

Adik Levin: Riigikogu peab kaitsma Eesti lapsi kunstpiimasegude eest

24. Apr 2019, 22:31 Emmede Klubi Emmede Klubi

Tuntud lastearst Adik Levin kirjutab Õhtulehes, et Eesti riik peaks kaitsma laste õigust olla toidetud rinnast, piirates enam kunstpiimasegude levikut. 

Levin kirjutab, et Eestis on imiku piimasegu reklaamimine küll seadusega keelatud, kuid keeld ei tööta enam. Piimasegusid tootvad firmad sokutavad oma reklaame perearstikeskustesse, püüavad isegi perekonnaseisuametisse, ära kasutatakse ka lastearste, sponsoreeritakse konverentse ja kongresse.

Eelmisel aastal tahtis suurem osa riike järjekordsel ÜRO terviseassambleel veel kord kinnitada, kui tähtis on lapsele rinnaga toitmine, aga USA delegatsioon püüdis muuta deklaratsiooni teksti, et soodustada kunstlike segusid tootvate firmade huve.

Adik Levin soovitab uuel riigikogul võtta oma plaanidesse kunstlikke segusid tarnivate firmade sellisesse raamistikku seadmine, mis kaitseks laste õigust olla toidetud rinnast.

 

Kuidas Sulle tundub - kas Eestis on liiga palju piimasegu reklaame? Kus oled piimasegu reklaami või survet kohanud? Kas teie perearstikeskusest paistab välja piimasegu tootvate firmade surve?