54-aastane teletäht Brigitte Nielsen tõi ilmale tütre

54-aastane teletäht Brigitte Nielsen tõi ilmale tütre

25. Jun 2018, 16:53 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto on illustratiivne. Allikas: Freepik.


Möödunud reedel sündis näitleja ja tõsielustaari Brigitte Nielseni (54) perre viies laps. Nielseni vanim poeg on 34, ülejäänud kolm poega on kahekümnendates. Pole teada, kuidas pere pesamuna eostati, aga suure tõenäosusega kunstliku viljastamise teel.

Kümme aastat tagasi ütles Nielsen ajakirjale Hello!, et kaalub koos partneriga IVF-i abil viienda lapse saamist. Toona oli Nielseni jaoks käes viimane võimalus, sest aastal 2008 oli enamikes kliinikutes IVF vanusepiiriks 45. Praeguseks on see vanusepiir aga enamikes kliinikustes 55, kuna inimeste keskmine eluiga on tõusnud ja naiste tervis paranenud. 

Vaata pilte 54-aastasest värskest emast SIIN.

Vanemas eas on kunstliku viljastamise abil lapse saanud ka näiteks USA senaator Tammy Duckworth ja laulja Janet Jackson. Viljatusarstide sõnul saadavad aga sedasorti uudised meedias noortele naistele vale sõnumi – justkui annaks bioloogilist kella peatada ja neljakümnendates lapsi saada oleks imelihtne. Tegelikult on keskeas terve lapse eostamine ja ilmale toomine ikkagi keerukas ning enamasti tuleb selleks kasutada noorema naise doonormunarakku.

(Allikas: Motherly)


Mida Sina arvad –  milline peaks olema kunstliku viljastamise vanusepiirang?