5 põhjust, miks vastsündinu ujutamine on kasulik

5 põhjust, miks vastsündinu ujutamine on kasulik

12. Oct 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi
Ujumine on lapsele huvitav ja tore kogemus, aitab lapse arengule kaasa ja on emale ja lapsele üks mõnus lähendav hetk.
  • Esimene eluaasta on lapse arengus määrava tähtsusega. Lapse aju kasvab väga kiiresti. Regulaarne võimlemine mängib aju arengus tähtsat rolli. Iga liikumine aitab beebil uusi oskusi omadnada ja tema ajul areneda. 
  • Ujumine on beebile väga loomulik - ta on veetnud 9 kuud ema kõhus lootevees ja sellega juba harjunud.
  • Vannitamine on suurepärane võimalus last veega harjutada, teda seal kindlalt tundma panna. Natuke pritsivat vett, õrn kiigutamine, silmkontakt ja naeratus - kõik see aitab lapsel ennast vees paremini tunda. 
  • Hiljuti kuuldud kuulujutud on jätnud mulje, et laps peab ujumiseks eelnevalt teatava vanuse saavutama. Meie oleme kindlad - kui beebiga on kõik hästi ja arst on andnud loa, ära enam oota, sest vesi on suurepärane võimalus aidata oma lapsel kasvada ja areneda! 

Räägi meile, kus te sel suvel ujumas käisite?

Emmede Klubi

 

13. Oct 2014, 22:27

Olen kuulnud, et hea oleks alates kolmandast elukuust käima hakata? On see pigem müüt või tõsi? 😀

Irinaaa Irinaaa 13. Oct 2014, 21:38

Meie käime pojaga ujumas sünnist saati 1-2 korda nädalas basseinis, ja sel suvel käisime ka meres ujumas (Kablis, Pärnus, Stroomi rannas).

13. Oct 2014, 18:05

Meie see suvi veel ujumas ei käinud. Kuna poja sündis Jaanipäeval ja tundus minu jaoks veel, et liiga noor, et ujumas käija. Nüüd kui selle läbi lugesin on küll plaanis ujuma temaga minna. 😀