Beebi avastab maailma: 5 nõuannet õnnestunud beebipildistamiseks

Beebi avastab maailma: 5 nõuannet õnnestunud beebipildistamiseks

04. Feb 2015, 00:09 Emmede Klubi Emmede Klubi

Iga mööduva aastaga näib, justkui aeg lendaks üha kiiremini ja kiiremini. Õnneks on tänapäeval hulgaliselt võimalusi pildistamiseks ja videote filmimiseks, mis jäävad meile möödunud aegadest mälestuseks. Meie, täiskasvanute lapsepõlvest on fotosid alles vähe - siis ei olnud võimalust sobival hetkel nutitelefon või digitaalkaamera pihku haarata ja hetk jäädvustada. Tol ajal oli fotosessioon fotograafiga midagi täiesti erakordset. Tegelikult on üks päris õige fotosessioon ka tänapäeval tõeliselt eriline sündmus - argihetkedest mobiiltelefoniga klõpsutatud ülesvõtted pole ju ikkagi päris "need". 

Emmede Klubil avanes võimalus kiigata oma kolleegi Jūlija Ekkertes'i stuudiosse, et piiluda kaadrite taha, kuhu olid tulnud imekaunites pidurõivastes pisikesed Elisabeth ja Luisa ning tillukene kirju kikilipsuga noorhärra Gustav. Panime teie jaoks kõrva taha mõned head nipid, et teiegi beebisessioonid saaksid viperusteta sujuda!

Vali pildistamiseks sobilik aeg!

Fotosessiooni kokku leppimisel on tähtis valida aeg, mil lapseke on hiljuti maganud ning korralikult välja puhanud, et unisus ning kurnatus muidu koostööalti lapse tuju ära ei rikuks. 

Ära unusta põnevaid detaile!

Fotosessioonile minnes on nutikas kaasa võtta toredaid aksessuaare - esiteks muudavad kaasa võetud (teie ja lapse jaoks erilise tähendusega) rekvisiidid fotod isikupärasemaks, lisaks võib neist abi olla lapse tähelepanu püüdmisel ja tema paigalhoidmisel, et fotograafil oleks aega kaader paika sättida enne, kui pisike ülehelikiirusel võtteplatsilt jalga laseb. 

Võta kaasa vahetusriided!

Kui oled lapsele pildistamiseks välja valinud toreda ja piduliku komplekti rõivaid, ole ettenägelik ning pista igaks juhuks kotti teine veel. Beebiga ei tea iialgi, mis juhtuda võib...

Vali elastsed ja hästi venivad mähkmed!

Kindlasti tasub mõelda ka parima võimaliku sobivuse ja mugavusastmega mähkmetele - kui beebid jalad alla saavad, on nende mähkmevahetuseks kinnipüüdmine keeruline ülesanne, mis võiks fotosessiooni ajal laabuda kiiresti ja viperusteta. Lisaks on tähtis, et laps ennast pildistamise ajal mugavalt ja hästi tunneks ning vabalt liikuda saaks - nii jäävad pildid kaunid ja loomulikud.

Varuge rohkelt kannatust!

Olgem ausad - ka ema ja isa jaoks on fotosessioon raske töö, sest uus ja põnev keskkond ning kõik ümbritsev on lapse jaoks uus ja huvitav ning tõenäoliselt eelistab ta ette näidatud kohas poseerimisele avastusretke fotostuudios. Olge kannatlikud ja valmis last hellalt ning järjekindlalt suunama, ühest kohast teise tõstma ning pidevalt peibutama, et võsuke hetkegi paigal püsiks.

 

Loodame, et ammutasite siit inspiratsiooni võtta ette tore fotosessioon kodus või fotograafi juures, et pere fotoalbumid saaks täituda rohkete imeilusate mälestustega teie ilusa lapse beebiajast.


Emmede Klubi

20150203221146-59703.jpg