4 müüti beebide kohta

4 müüti beebide kohta

10. Dec 2013, 17:14 Emmede Klubi Emmede Klubi

Müüt 1: Beebid kakavad vähemalt korra päevas

Vanemad arvavad tihti, et nende lapsel on kõhukinnisus, kui ta seda ei tee. Tihti kakavadki beebit mitu korda päevas, aga nad võivad seda paarikuusena teha iga 3-4 päeva tagant, kirjutab FitPregnancy. Kui väljaheide on väga kõva ja tihe, või sa näed mähkmes verd, sel juhul helista tõesti oma arstile. 

Müüt 2: Beebisid tuleks iga päev pesta

Tegelikult eemaldab sage pesemine lapse õrnalt nahalt niiskust ja võib selle kuivaks ja ärritunuks muuta. Lisaks võib pesuvahendises vees istumine tüdrukute suguelundeid ärritada ja viia kuseteede põletikuni. Kuni sa igapäevaselt lapse mähkmepiirkonda, kaela ja teisi voldivahesid puhastad, võib vannitada vaid 2-3 korda nädalas. Kui su beebile meeldib vees solberdada, laske käia, aga ärge seepi sageli kasutage!

Müüt 3: Beebid, kes omandavad uusi oskusi varakult, on andekad

Kui beebi hakkab varakult kõndima või rääkima, ei ole sellel tuleviku edukusega erilist seost, näitavad uuringud. Paljud vanemad toetavad "andekas sünnist saati" ideed, aga siiani ei ole sellele paikapidavaid tõendeid leitud. Mõneti võivad varajased edusammud viia lausa potensiaalse probleemini - näiteks parema või vasaku käe eelistamine enne 18-kuuseks saamist ( selle vanuseni peaks lapsed mõlemat kätt võrdselt kasutama).

Müüt 4: Beebi lõgeme katsumine teeb tema ajule liiga

Lõge ( see pehme koht beebi pealael, mis pulseerib) on paljude vanemate jaoks hirmutav. Arvatakse, et see on väga õrn, aga tegelikult on aju päris hästi kaitstud. Esimene pehme koht peas sulgub umbes 1-aastase sünnipäeva kandis, teine, see pisem, mis on peas tagapool, sulgub umbes 2. või 3. elukuul.

Toimetas Emmede Klubi

20140114143738-52313.jpg