3 asja, mida sa pead vastsündinu hooldusest teadma

02. May 2013, 08:32 Emmede Klubi Emmede Klubi

Vastsündinu toob muudatusi igasse peresse ja meile on parem mõista tema soove ja vajadusi. Mida teha kui beebil on soor? Kui tihti tuleks teda vannitada? See on iga ema valik. Räägib vastsündinute arst Elita Svareniece.

Kui tihti tuleks beebit vannitada?

Beebi esimesel poolaastal tuleks vanni teha üle õhtu. Kui beebi muutub peale vanni aktiivseks, võib vannitada ka päevasel ajal.

Kui kaua peaks vannitama? Öeldakse, et umbes 7 minutit, aga kui beebile vann meeldib, võib ka kauem. Vaata, kuidas laps ennast tunneb ja hinda, millal ja kui kaua ta vannis olla võiks. Usalda lapse meeli. Kui beebile meeldib, võib ta ka koos emaga suures vannis käia.

Soor - mida teha?

Soori vastu võitlemiseks võib beebi suud puhastada marli ja sooda veega ( sega 1tl söögisoodat klaasi vee kohta). Samuti saab ka arst ravimi välja kirjutada. Kindlasti ürita seda probleemi ennetada - järgi pudeleid ja lutte kasutades hügeeninõudeid ja kalla need kuuma veega üle.

Soori esineb esimesel eluaastal praktiliselt igal teisel beebil ja seda ei saa päris haiguseks pidada.

Miks on lapsel kuiv nahk?

Selleks võib olla mitu põhjust. Reaktsiooni võib põhjustada mõni kosmeetikatoode või ema söödud toit, mis läbib rinnapiima. Kui reaktsioon püsib, pöördu lapsega kindlasti arsti poole.

 

Emmede Klubi

20130423135111-24274.jpg