Lapsevanematel palutakse üle kontrollida peres kasutusel olevad turvatoolid

Lapsevanematel palutakse üle kontrollida peres kasutusel olevad turvatoolid

05. Apr 2019, 17:08 Emmede Klubi Emmede Klubi

Möödunud nädalal kirjutasime Euroopa Komisjoni ohtlike toodete kiirhoiatussüsteemi Rapex lisatud turvatoolist. Nüüd on hoiatuse välja andnud ka Eesti tarbijakaitseamet ning ohtliku tooli kaubamärkide sekka on lisatud ka kodumaine Britton. 

Amet kirjutab, et tänaseks teadaolevalt on Eestis ohtlikke toole müünud järgnevad kauplused: DLB Trading OÜ (veebipood kaup.24.ee), 1A.EE OÜ (veebipood 1a.ee), Essa OÜ (veebipood minikid.ee kui kauplus Minikid) ja OÜ Speli Baltic (veebipood pood.britton.ee ja Britton kauplused). Nimekiri ei pruugi olla lõplik!

Kuna ohtlikuks osutunud toolid võivad seega olla ka Eestis laialdaselt kasutuses, palub amet kontrollida lapsevanematel oma peres kasutusel olevat turvavarustust. 

Ohtlik tool näeb välja umbkaudu selline:

Lähtuvalt kasutatavast kaubamärgist võib erineda toolidel kasutatav väline disain ehk konstruktsiooni kattev materjal ja värv. Seega on ülimalt tähtis vaadata tooli konstruktsioonil olevalt kleepsult tüübikinnitusnumbreid ning tootmise aega. Tüübikinnituse numbriga kleeps on tavaliselt tooli tagumisel küljel või küljel kleebituna konstruktsioonile (vaata pilte!). Kleepsul võib olla lisaks tüübikinnituse numbrile märgitud ka tootmise aeg, mis võib olla märgitud ka korpusele sisse pressitult nii öelda kellade süsteemiga, millest üks kell viitab aastale ja teine kuule või kvartalile või muul moel,“ juhendab amet.

Brittoni toolidest võib ohlik olla 2014-2018 aastail toodetud 2Way nimeline turvatool. Möödunud aasta lõpus kutsuti tarbijatelt tagasi samuti ohtlikuks osutunud Britton 3Way tool. 

Aastail 2014-2018 valminud ning tüübikinnitusnumbrit E1 04301313 (lastele kaaluga kuni 18 kg) või E1 04301371 (lastele kaaluga kuni 36 kg) kandva turvatooli kasutamine tuleb lõpetada.

Kui ostust on möödunud vähem kui kaks aastat, on tarbijal õigus pöörduda toote väljavahetamiseks või raha tagasisaamiseks avaldusega müüja poole. Kui ostust on möödunud enam kui kaks aastat, tuleb tarbijal samuti tool kasutusest välja arvata ning oodata edasisi juhiseid TTJA infokanalites.