Kui Sinu peres on kasutusel turvatool, mis näeb välja nagu tool selle artikli juures oleval pildil, siis kontrolli kindlasti tooli tüübikinnituse numbrit (tooli raamil oleval kleepsul). Tool on kantud Euroopa Komisjoni ohtlike toodete kiirhoiatussüsteemi Rapex.
Kui avastad, et tüübikinnituse numbriks on E1 04301313 või E1 04301371, tüübiks LB-363 või BBC-Q5 ning tooli tootmisaastaks 2014–2018, tuleb selle kasutamine koheselt lõpetada. Need toolid ei pruugi last autoõnnetuses kaitseda.
Sedasama Hiinas toodetud turvatooli on turustanud paljud erinevad kaubamärgid erinevate nimede all – seepärast ei saa konkreetselt öelda, mis on ohtliku tooli nimi. Praeguseks on tuvastatud, et sellist tooli on müünud: ABC products INC, babyhit, BABYWAY, BANINNI, CAUSALPLAY, Chelino, COSATTO, GlobalLUCKYBABY, Happy Baby, HEYNER, Kiddo, Leader Kids, Lenox, LITTLE CAR, LORELLI, PLAYXTREM, RANT, SAFEWAY, 4BABY, bebesit, Bestbaby, CA, CAPSULA, mybaby, OSANN, Parusok, PLAY.
Eesti Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet on algatanud menetluse välja selgitamaks võimalikud kaubamärgid ja müügikanalid, mis on seotud selles RAPEX teates viidatud tüübikinnitusnumbriga turvatooliga Eestis. Juhul, kui leiad mõne Eestis liikvel oleva kaubamärgi turvatoolilt antud tüübikinnituse numbri, siis palutakse sellest teada anda e-posti aadressile anneli.nagel@ttja.ee.
Rapex kiirhoiatussüsteemi tasub kontrollida, sest tõsist ohtu kujutavaid lapsehooldustooteid lisatakse sinna peaaegu iga nädal, tihti on tegemist näiteks lapsekandmisvahenditega. Iga nädal on ohtlike toodete seas ka mänguasju.
Kas oled sellist tooli Eesti turul mõne kaubamärgi all müügil näinud?