Voolus või looteveed?

Voolus või looteveed?

18. Aug 2017, 14:12 Emmede Klubi Emmede Klubi

Hiljuti andsime nõu, kuidas eristada raseduse lõpus lootevett uriinist. Täna räägime ellest, kuidas eristada lootevett ja tupevoolust.

Emmede Klubi poole pöördus 24. nädalat rase naine, kes tundis seksi ajal järsku, et tupest voolab välja väike kogus läbipaistvat vedelikku. Ta muretseb, kas seks võis looteveed enneaegselt puhkema panna. 

Meie ämmaemand Maret Voites rahustab, et suurima tõenäosusega on siiski tegemist tupevoolusega. Raseduse ajal tupevooluse kogus ja konsistents muutuvad. Kogus suureneb oluliselt, seda eriti raseduse edenedes. Voolus muutub vedelamaks ja päris läbipaistvaks. Nii võib esimest korda lapseootel naine tupevooluse raseduse ajal muu vedelikuga sassi ajada.

Lisaks hakkavad naistel vahekorra ajal tööle tupeavast veidi tagapool paremal ja vasakul asetsevad Bartholini näärmed, mille funktsioon on niisutada tuppe.

Kui naine aga arvab siiski, et tegmist võib olla puhkenud looteveega, soovitab Voites end esialgu jälgida: panna püksi puhas pesukaitse või pisut WC-paberit ning proovida, kas see märgub näiteks voodist tõustes. Voolust ei tilgu pidevalt, lootevesi tilgub pidevalt ja eriti lamavast asendist tõustes. Kui tundub, et tegu on siiski looteveega, tuleb minna sünnitusmajja kontrolli. Kui rasedus on kestnud vähem kui 37 nädalat, siis esimesel võimalusel - mida varem naine enneaegse sünnituse korral arstiabini jõuab, seda parem prognoos.

Kummatigi on sünnitusmaja vastuvõtus väga lihtne kontrollida, kas tegemist on lootevee või millegi muuga - selleks on vastuvõtus spetsiaalsed testpulgad. "Indikaator pulgakese otsas muudab kokkupuutel looteveega värvi," ütleb Maret Voites.

Kuidas Sina aru said, et looteveed tilguvad?


Kas Sinul on mõni küsimus lapseootuse või beebi kasvatamise kohta, millele sooviksid spetsialistilt vastust? Meie ämmaemand Maret Voites vastab!

20170814145237-52542.jpg